RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2017 - ÖSYS Ek Yerlestirme Ile Üniversitemize Yerlesen Adaylarin Kesin Kayit Islemleri
13 Eylül 2017 Çarşamba
I. KAYIT ISLEMLERI


2017 ÖSYS EK YERLESTIRMELERI sonucunda üniversitemizin herhangi bir bölüm/programina yerlesen adaylarin kesin kayit islemleri;   1.KESIN KAYIT TARIHLERI ve YERI
Kayit TarihiBaslangiç Tarihi

Bitis Tarihi13 Eylül 2017

19 Eylül 2017Kayit MerkeziRecep Tayyip Erdogan Üniversitesi Rektörlügü

Fener Mahallesi Zihni Derin YerleskesiÖgrenci Isleri Daire Baskanligi  53100 RIZE
2.ÖGRENIM ÜCRETI ISLEMLERI
Ögrenim Ücreti (II. Ögretim) ÖdemeBaslangiç Tarihi

Bitis Tarihi13 Eylül 2017

19 Eylül 2017Ödeme YeriTürkiye'de bulunan herhangi bir Ziraat Bankasi ATM’ lerinden  'Ögrenci Numarasi'ile ödenebilenecektir.
ÖGRENCI NUMARANIZI  ASAGIDAGI LINKIMIZDEN ÖGRENEBILIRSINIZ.http://ogrenci.erdogan.edu.tr/OgrenciSorgulama/Index
 • Birinci Ögretim ögrencileri katki payi (harç) ödemeden kayitlarini yapabileceklerdir.

 • Ikinci Ögretim programlari için “Ögrenim Ücretleri” linkimizden ögrenebilirsiniz.

 • Her ögrencinin ödeyecegi miktar banka kayitlarina aktarilacaktir.2.KAYIT ISLEMI • Bizzat basvuru yapacak ögrenciler 13 Eylül - 19 Eylül 2017 kayit tarihleri arasinda  Üniversitemiz Kayit Merkezine  kayit belgeleriyle  gelerek kayit yaptirabileceklerdir.

 • Kayit tarihlerinde ögrencinin bizzat kendisi gelerek veya Noterden vekaletname getirildigi takdirde bir baskasi da ögrencinin yerine kayit yaptirabilir. 

 • “Kayit Belgeleri” için tiklayiniz.3- ÖN KOSULLU PROGRAMA KESIN KAYIT             


3.1. Saglik Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ilk ve Acil Yardim Programi Ön Kosullu program olup, kesin kayitlarini    13-19 Eylül 2017 tarihleri arasinda Üniversitemiz kayit merkezine gelerek kayit yaptirabileceklerdir.  
 • Bu programa alinacak ögrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapisi ve ruh sagligina sahip olduklarini belgeleyen rapor almalari (Ögrencinin boy ve kilosunun saglik kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program geregi 2. sinifta araç kullanmalarinin zorunlu olmasi sebebiyle kayit tarihinde 17 yasini tamamlamis olmalari; erkek ögrencilerde 1.65 m’den, kiz ögrencilerde 1.60 m’den kisa olmamak, boy uzunlugunun santimetre olarak ifade edilen degerinin son iki rakamindan en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo agirliginda olmak; kurtarma ve tasima islerinde iki kisilik bir ekipte çalisirken sedyedeki bir hastayi ekip arkadasi ile birlikte tasiyabilecek beden ve fizik yeterliligine sahip olmalari gerekmektedir. (ÖSYS Kilavuz Bk. 233.)3.2. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Su Alti Teknolojisi Programi Ön Kosullu program olup, kesin kayitlarini    13-19 Eylül 2017  tarihleri arasinda Üniversitemiz kayit merkezine gelerek kayit yaptirabileceklerdir.
 • Bu programa kayit için Üniversitelerin Tip Fakülteleri hastanelerinin Deniz ve Sualti Hekimligi ve Hiberbarik Tip Anabilim Dalindan veya Sualti Hekimi bulunan Hiberbarik Oksijen Tedavi Merkezlerinden “Birinci Sinif Sanayi Dalgici olur” saglik raporu alinmasi gerekmektedir. Profesyonel Sualti Adamlari Yönetmeliginde belirtilen yeterlilik belgesi alma sartlarini yerine getirmis olmalidir. Ögrenciler kendi kisisel dalis malzemelerini (maske, palet, snorkel, 15 lt dalis tüpü, dalis elbisesi, yüzerlik ceketi-BC, derin su regülatör, üçlükonsol patik, agirlik kemeri, 10 kg. agirlik sualti feneri, dalis çantasi.) egitim-ögretim dönem basinda kendileri tamamlamakla yükümlüdür. Ögrenciler, her yil Üniversite tarafindan düzenlenecek egitim gezilerindeki konaklama ve tekne-dalis masraflarini kendileri karsilayacaklardir. Her egitim yili için Isyeri Uygulama Egitimi (mesleki staj) zorunlulugu vardir. (ÖSYS Kilavuz Bk. 796.) 3.3.  Turgut Kiran Denizcilik Fakültesi’nin Deniz Ulastirma Isletme Mühendisligi  Ön Kosullu program olup, kesin kayitlarini 13-19 Eylül 2017 tarihleri arasinda Hudut ve Sahiller Saglik Genel Müdürlügünden “Gemi Adami Saglik Yoklama Belgesi” ile  Üniversitemiz kayit merkezine  gelerek bizzat kayit  yaptirabileceklerdir.  
 • Bu programa alinacak ögrencilerin yüzme, dalma, can kurtarma ve denize dayanikli olma durumlarina engel teskil edecek herhangi bir saglik sorunlari olmadigini, kayit yaptiracak ögrenci adaylarinin normal saglik raporu yerine Hudut ve Sahiller Saglik Genel Müdürlügünden “Gemiadami Saglik Yoklama Belgesi” ile belgelemeleri gerekir. Ayrica programa alinacak ögrencilerin dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk olmamasi; renk körü ve sasi olmamasi, her iki kulaginin arizasiz olmasi gerekir. Adaylarin Gemiadamlari Yönetmeliginin Gemiadami Olabilme Kosullari ile ilgili tüm yasal kosullari saglamalari, “Gemiadami Saglik Yoklama Belgesi”ni yapilacak olan mülakat ve beden yeterliligi testinden önce önkayitta ibraz etmeleri, önkayittan sonra yapilacak mülakat ve beden yeterliligi testinde basarili olmalari gerekir. Bu programa basvurabilmek için yüksekögretim kurumunun aradigi bütün kosullara ek olarak; kayit yapildigi yilin 1 Temmuz tarihi itibariyle 24 yasindan gün almamis olmak (tashih yasi kabul edilmez); resit olmayanlar için veli göstermek; boyu erkek ögrencilerde 1,65 m’den, kiz ögrencilerde ise 1,60 m’den az olmamak; Beden Kütle Endeksi testi sonucunun 18,5-29,9 araliginda olmasi gerekir. Ögrenciler, Hazirlik Sinifindan sonra üniforma giymek zorundadirlar. Üniformalarinin temini ögrencilere aittir. (ÖSYS Kilavuz Bk. 294.)BEDEN YETERLILIGI SINAVISinavTarihSaatAdresTurgut Kiran Denizcilik FakültesiDeniz Ulastirma Isletme Mühendisligi18.09.20179.30T.C. Recep Tayyip Erdogan Üniversitesi Zihni Derin Yerleskesi – Fener Mahallesi Kapali Spor Salonu 53100 Merkez/RIZEMÜLAKAT SINAVISinavTarihSaatAdresTurgut Kiran Denizcilik FakültesiDeniz Ulastirma Isletme Mühendisligi18.09.201713.30T.C. Recep Tayyip Erdogan Üniversitesi Turgut Kiran Denizcilik Fakültesi Tersane Mahallesi Saadettin Kaynak Bulvari No: 93 53900 Derepazari /  RIZE

 • Bu programa yerlesen ögrencilerin ön kosuldaki sartlari saglamalari ve üniversitemizde kurulacak komisyon tarafindan yapilacak olan mülakat ve beden yeterliligi sinavlarinda basarili olmalari gerekir.

 • Detayli bilgiyi http://denizcilik.erdogan.edu.tr/ internet adresinden ögrenebilirsiniz.4.KAYIT TARIHINDE MEZUN OLAMAYAN ÖGRENCILER


4.1. 2017 ÖSYS Ek Yerlestirmeleri sonucunda üniversitemizin herhangi bir bölüm/programina kayit hakki kazanan ancak ortaögretim kurumlarindan mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sinavina girecek adaylarin da 13 - 19 Eylül 2017   tarihleri arasinda üniversitemize “Kayit Belgeleri”  ile bizzat gelerek Geçici Kayitlari yapilacaktir.Ancak bu adaylarin mezun olduklarina iliskin belgelerini 29 Aralik 2017 tarihine kadar Üniversitemiz Ögrenci Isleri Daire Baskanliginagelerek ibraz etmeleri halinde Asil Kayitlari yapilacaktir. 29 Aralik 2017  tarihine kadar mezun olduklarini belgeleyemeyenlerin Geçici Kayitlari silinecektir.KAYIT ESNASINDA HERHANGI BIR SORUNLA KARSILASILMASI DURUMUNDA ÖGRENCI ISLERI DAIRE BASKANLIGI ILE “ILETISIM”E GEÇINIZ..5.EGITIM-ÖGRETIME ILISKIN BILGILER


KAYIT SONRASI IÇIN BILGILENDIRMEÜniversitemize kayitli ögrenciler yönetmelik ve her yil Senato tarafindan belirlenen akademik takvim esaslarina uymak, ögrencilik sürecinin tüm asamalarinda gerekli islemleri zamaninda ve eksiksiz yapmak zorundadir.Üniversitemizin 2017–2018 Egitim-Ögretim Yili    18 Eylül 2017    günü baslayacaktir. Akademik Takvim için tiklayiniz.Üniversitemiz Ögrenci Isleri Daire Baskanligi’nin Üniversitemizde egitim ve ögretime iliskin uygulamalara, yönetmelik, yönergelere,  duyurulara http://oidb.idari.erdogan.edu.tr/ sayfasindan ulasilabilir.
 1.  DERSLERE KAYITÜniversitemize kesin kaydinizi yaptirdiktan sonra; birinci yariyil derslerine devam edebilmeniz için derse yaziliminiz dogrudan Ögrenci Isleri Daire Baskanliginca yapilacaktir. Bundan sonraki dönemlerde derslere kayit islemleri akademik takvimde belirtilen tarihler arasinda ögrenciler tarafindan bizzat yapilacaktir. Derslerin gün ve saatleri konusunda kayit yaptirdiginiz bölümlerden bilgi alabilirsiniz.
 1. ZORUNLU YABANCI DIL HAZIRLIK          Ilahiyat Fakültesi, Turgut Kiran Denizcilik Fakültesi Deniz Ulastirma Isletme Mühendisligi ve Fen Edebiyat Fakültesi Ingiliz Dili ve Edebiyati bölümlerinde ögrenim görecek ögrenciler zorunlu yabanci dil hazirlik egitimine tabidirler.              Hazirlik egitimi bulunan Ilahiyat Fakültesi, Deniz Ulastirma Isletme Mühendisligi ve Ingiliz Dili ve Edebiyati bölümlerine kayit yaptiran ögrenciler, Yabanci Dil Hazirlik Sinifi Yeterlilik sinavina girebilirler. Bu sinavdan (60) puan alip basarili olanlar, ilgili bölümün birinci sinifina devam edecektirBasarisiz olanlar ve Yeterlilik sinavina girmeyenler hazirlik sinifina devam edeceklerdir. 
YABANCI DIL HAZIRLIK SINIFI 1. YETERLILIK SINAVISinavTarihSaatAdresTurgut Kiran Denizcilik FakültesiDeniz Ulastirma Isletme Mühendisligi19 Eylül 201710:00Yabanci Diller Yüksekokulu Mahmut Hantal Egitim Binasi  Iyidere/RIZEIlahiyat FakültesiIlahiyat19 Eylül 201714:00Ilahiyat Fakültesi

Zihni Derin YerleskesiFen Edebiyat FakültesiIngiliz Dili ve Edebiyati19 Eylül 201714:00Yabanci Diller Yüksekokulu Mahmut Hantal Egitim Binasi  Iyidere/RIZENot: Kimligini gösteren resmi bir belge (Nüfus Cüzdani, Evlenme Cüzdani, Pasaport, Ehliyet gibi),             Kalem, silgi ve kalemtiras yaninizda getirmeyi unutmayiniz.
 
 1.  YABANCI DIL DERSI MUAFIYET SINAVI                Zorunlu Yabanci Dil Hazirlik Egitimi bulunmayan bölümlerde ögrenim gören ögrenciler; isterlerse, 20 Eylül 2017 tarihinde yapilacak “Yabanci Dil Dersi Muafiyet Sinavi”na girebilirler. Sinava girmek isteyen ögrenciler 19 Eylül 2017 tarihine kadar kayitli olduklari birime dilekçe ile basvurmak zorundadir.“Yabanci Dil Dersi Muafiyet Sinavi”ndan 100 puan üzerinden 50 ve yukari puan alan ögrenciler, ortak zorunlu yabanci dil derslerinden muaf olurlar ve alinan notlar  “Önlisans ve Lisans Egitim-Ögretim ve Sinav Yönetmeligi”nin 21 inci maddesine göre harfli nota çevrilerek yariyil akademik not ortalamasi ile genel akademik not ortalamasina katilir.
 1. MUAFIYETDaha önce bir baska yüksekögretim programinda ögrenim gören ögrenciler, muafiyet için 18 Eylül- 29 Eylül 2017 tarihine kadar Fakülte / Yüksekokul / Meslek Yüksekokullarina transkript ve ders içerikleri ile birlikte basvuracaklardir.      Ilgili fakülte, yüksekokul yönetim kurulu karari ile ögrencinin eski bölümündeki basardigi derslerin yeni bölümünde esdeger sayildigi dersler tespit edilerek, muaf sayilan derslerin kredi toplamina göre ögrenime baslayacagi yeni sinifi belirlenir. 
 1. IZIN/KAYIT DONDURMA                  Kesin kayittan sonra, “Önlisans ve Lisans Egitim-Ögretim ve Sinav Yönetmeligi”nin 35 inci maddesinde belirtilen nedenlerden herhangi birine göre devam etmek istemeyen ögrencilerden, bir veya iki yariyil izin isteyenler, gerekçelerini belgeleyerek 18 Eylül – 22 Eylül 2017 tarihleri arasinda bir dilekçe ile kayitli olduklari Fakülte / Yüksekokul / Meslek Yüksekokullarina basvurmalari gerekmektedir.                Izin gerekçeleri kabul edilerek izinli sayilan ögrenciler 2017–2018 egitim-ögretim yilinin güz ve/veya bahar yariyilinda derslere devam edemezler. Varsa derse yazilimlari iptal edilir.              Dilekçe örnekleri Daire Baskanligimizin web sayfasinda “Dilekçeler&Formlar” kisminda Bulunmaktadir.                                               6. KREDI/YURT ISLEMLERI


                Kredi ve yurt islemleri için  www.kyk.gov.tr web sayfasindan bilgi alinabilir.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )