RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2017-2018 Egitim-Ögretim Yili Güz Yariyili Merkezi Yerlestirme Puani Ile Yatay Geçis Basvurulari
17 Temmuz 2017 Pazartesi

T.C. RECEP TAYYIP ERDOGAN ÜNIVERSITESI2017-2018 EGITIM-ÖGRETIM YILI GÜZ YARIYILIMERKEZI YERLESTIRME PUANI ILE(EK MADDE I) YATAY GEÇIS BASVURULARIÜniversitemiz ögrencileri ile diger yurtiçi üniversitelere kayitli olan ögrenciler Üniversitemiz programlarina Yatay Geçis Yönetmelik Ek Madde-1 Uygulama Esaslarina göre 15 Agustos 2017 tarihine kadar yatay geçis basvurusu yapabileceklerdir. Basvuruda bulunacak adaylarin kayitli olduklari yildaki merkezi (ÖSYS) yerlestirme puaninin, Üniversitemizde yatay geçis yapmak istedigi programlarin taban puanina esit veya yüksek olmasi, ayrica bu haktan daha önce yararlanmamis olmasi gerekmektedir.
  •  08/01/2015 tarihli Yüksekögretim Yürütme Kurulu toplantisinda karara baglanan Ek Madde-I uyarinca yapilacak yatay geçis islemlerine iliskin Güz Yariyili Uygulama Esaslari için TIKLAYINIZ.BASVURU VE DEGERLENDIRME TAKVIMIBaslangiç TarihiBitis TarihiMerkezi Yerlestirme Puani ile Yatay Geçis Basvurulari01 Agustos 201715 Agustos 2017Basvurularin Ilgili Kurullarda Degerlendirilmesi16 Agustos 201723 Agustos 2017Sonuçlarin Ilan Edilmesi25 Agustos 2017Kesin Kayitlarin Yapilmasi06 Eylül 201708 Eylül 2017Yedek Kayitlarin Yapilmasi13 Eylül 2017
 


BASVURU BELGELERI1Basvuru formu (Doldurmak için  tiklayiniz )2-      ÖSYS Yerlestirme Sonuç Belgesi (Farkli programa basvuracak adaylar için ÖSYM yerlestirme yilina ait puan türleri ve puanlari gösteren sonuç belgesi de gerekmektedir.)-     DGS ile yerlesen ögrenciler için DGS Sonuç Belgesi3Kayitli oldugu Üniversiteye ait yeni alinmis ögrenci belgesi4Not Durum Belgesi(Transkript)5Ders içerikleri (Hazirlik sinifi  hariç) (Onayli)6Disiplin cezasi durum belgesi7Zorunlu hazirlik sinifi olan programlara basvuranlardan, hazirlik sinifi basari belgesi/muafiyetbelgesi olmayanlar Yabanci Dil Yeterlilik  sinavina gireceklerdir. Basarisiz olanlar hazirlik sinifinadevam edeceklerdir.8Gemi Adami Olur Belgesi (Turgut Kiran Denizcilik Fakültesine Basvuracak Adaylar)

  • Turgut Kiran Denizcilik Fakültesine basvuracak ögrencilerin ÖSYM kilavuzundaki Bk. 294 kosulunu saglamalari gerekmektedir. 

  • Saglik Hizmetleri MYO “Ilk ve Acil Yardim” Programina basvuracak ögrencilerin ÖSYM kilavuzundaki Bk. 233 kosulunu saglamalari gerekmektedir.BASVURU YERIÜniversitemiz bölüm ve programlarina yukarida belirtilen Yönetmeligin Ek-1 nci Maddesi geregince; ÖSYS ile bir yüksekögretim programina yerlesmis, kesin kaydini yaptirmis ve 1 nci Ek Maddede belirtilen sartlari tasiyan ögrenciler, hazirlik sinifi da dahil olmak üzere yukaridaki takvime göre basvuru Formu ve formda istenilen gerekli belgeler tamamlanmis olarak, ilgili Fakülte Dekanliklarina, Yüksekokul Müdürlüklerine ve Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine posta veya kargo yoluyla gönderilecek ya da sahsen teslim edilecektir. Posta veya kargo ile yapilan basvurularda gecikmeler dikkate alinmayacaktir.-Birimlerin adresleri için tiklayiniz.-Taban Puanlari için linke tiklayiniz.http://www.osym.gov.tr/TR,6552/sureli-yayinlar.htmlSONUÇLARIN ILANIYatay geçis basvurusu kabul edilen adaylarin listesi http://erdogan.edu.tr/ ve http://oidb.erdogan.edu.tr/ web adresimizden 25 Agustos 2017 tarihinde ilan edilecektir. Belirtilen tarihlerde kesin kayit yaptirmayan adaylarin yerine ilan edilen yedek listedeki siraya göre kayitlar yapilacaktir.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )