RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2017-2018 Akademik Yili Farabi Degisim Programi Basvurulari Duyurusu
02 Mart 2017 Perşembe

2017-2018 AKADEMIK YILI FARABI DEGISIM PROGRAMI BASVURULARI2017-2018 Akademik Yili Farabi Basvurulari 1 Mart – 17 Mart tarihleri arasinda alinacaktir.Basvuru Sartlari ve Gerekli Belgeler:
  • Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ögrencisi olmak.

  • Ön Lisans ve Lisans ögrencilerin genel akademik not ortalamalarinin en az 2.00/4.00, Yüksek Lisans ögrencilerinin ise en az 2.50/4.00 olmalidir.Basvuru Için Yapilmasi Gerekenler:
  • Aday Ögrenci Basvuru Formu’nun internet ortaminda doldurulmus ve üzerine fotograf yapistirilmis 2 (iki) adet çiktisi,

  •  2 (iki) adet transkript (not dökümü),

  • Yukaridaki belgeler hazirlanarak Farabi Degisim Programi Ofisine sahsen teslim edilmelidir. (Hazirlanan belgeler ayri ayri seffaf dosyalara yerlestirilmeli ve kapakli dosyaya takilarak teslim edilmelidir. Elde doldurulan belgeler kesinlikle kabul edilmeyecektir.)Not: Tip 1. Sinif ögrencilerinden henüz transkripti olusmamis ögrenciler, dekanliktan alacaklari komite sinavlarinin notlarini gösteren bir üst yazi ile basvurularini yapabilirler.Önemli Bilgiler:
  • Her ögrencinin sadece 1 adet üniversite seçme hakki vardir. (Lütfen basvuruda bulunacaginiz üniversite hakkinda, ilgili üniversitelerin Farabi sitelerine girerek bilgi edininiz. Basvuruda bulunacaginiz bölümün o üniversite olup olmadigini, varsa sizin okuyacaginiz sinifin bulunup bulunmadigini arastiriniz !)

  • Hazirlanan belgeler ayri ayri seffaf dosyalara yerlestirilmeli ve kapakli dosyaya takilarak teslim edilmelidir. Elde doldurulan belgeler kesinlikle kabul edilmeyecektir.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )