RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2016 Dikey Geçis Sinavi (Dgs) Ek Yerlestirme Sonuçlarina Göre Üniversitemize Yerlesen Ögrencilerin Kayit Islemleri
14 Kasım 2016 Pazartesi

Degerli Ögrencilerimiz,Üniversitemizi tercih ettiginizden dolayi sizleri kutlar, ögrenim hayatinizda basarilar dileriz. 2016 Dikey Geçis Sinavi (DGS) Ek Yerlestirmeleri sonucunda Üniversitemize yerlesen ögrencilerin  kayit islemleri asagida belirtilmistir. Kayit Tarihleri ve Yeri


Kayit tarihleri      : 14  -  18  Kasim 2016

Kayit yeri adresi  : Recep Tayyip Erdogan Üniversitesi Rektörlügü                                  Ögrenci Isleri Daire Baskanligi                                  Fener Mahallesi Zihni Derin Yerleskesi 53100 RIZEÖgrenim Ücreti Yatirma Tarihleri (Ikinci Ögretim Ögrencileri Için) :


1.Örgün ögretim (Gündüz I. Ögretim) ögrencileri katki payi (harç) ödemeden kayitlarini yapabileceklerdir.2.Ögrenim ücretleri ikinci ögretim programlari için zorunlu olup,  14 – 18 Kasim 2016 tarihleri arasinda   Üniversitemizde ki Ziraat Bankasi  Subesi 55872555-5008 nolu hesaba TC Kimlik Numarasi   ile ödeyeceklerdir.  Banka dekontunun bir nüshasi kayit sirasinda teslim edilecektir.Ögrenim ücretleri miktarlari için tiklayiniz.Kesin Kayit BelgeleriAsagida belirtilen kesin kayit belgelerini kayit esnasinda sorun yasanmamasi için kayda gelmeden önce tamamlayiniz. Belgelerin eksik olmasi durumunda kayit islemi gerçeklestirilmeyecektir.


1.Mezuniyet Belgesi 2.1.Lise veya Dengi Okul DiplomasiLise diplomasi, diplomasini kaybedenler ise mezun olduklari okuldan alacaklari “DIPLOMASINI KAYBEDENLERE MAHSUS ÖGRENIM BELGESI”. Her iki belgenin asli olmak zorundadir. 2.2.Geçici Mezuniyet Belgesi2015–2016 ögretim yilinda orta ögretim kurumlarindan mezun olan ögrencilerden diplomasi hazirlanmamis olanlarin lise müdürlüklerinden alacaklari yeni tarihli mezuniyet belgesinin asli,2.2016 DGS Ek Yerlestirme Sonucu Internet Çiktisi3.Nüfus Cüzdani Fotokopisi (asli görülmek sarti ile)4.2 Adet Fotograf (4,5x6 ebadinda, son alti ay içinde, önden çekilmis)5.Ögrenci Katki payini/ögrenim ücretini yatirdigina dair banka makbuzu 5.1.Ögrenci Katki Payindan Muaf Olanlar Resmi Belge Ibraz Edeceklerdir. (Sehit-Gazi Çocuklari, vb. ile digerleri)6.Saglik Kurulu RaporuAsagida yazili programlara kayit yaptiracaklardan herhangi bir saglik sorunu olmadigina iliskin rapor istenecektir, diger programlara kayit yaptiracaklardan saglik raporu istenmeyecektir.6.1. Saglik Yüksekokulu  (Tam tesekküllü hastaneden )6.2. Deniz Ulastirma Isletme Mühendisligi Bölümü         Hudut ve Sahiller Saglik Genel Müdürlügü’nden “Gemi Adami Saglik Yoklama Belgesi”  alinacaktir. 7.Engelliler Için Saglik RaporuDogustan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yeteneklerini çesitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yasama uyum saglama ve günlük gereksinimlerini karsilama güçlükleri olan ve korunma, bakim, rehabilitasyon, danismanlik ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyanlar için 8.   Meslek Yüksekokulu Diplomasi veya Geçici Mezuniyet Belgesi ( Asli )9. Önlisans Not Döküm Belgesi ( Asli veya Onayli )10. Önlisans Ders Içerikleri
NOT:     “YÖK’ün DGS-2016 Sartli Kayit Duyurusu”               20/04/2016 tarihli Yüksekögretim Genel Kurul toplantisinda Yürütme Kuruluna verilen yetkiye dayanilarak, 2016 yili Dikey Geçis Sinavi kayit tarihleri arasinda yüksekögretim kurumlarindan mezun olamadigi için kazandigi programa kayit yaptiramayan ancak kayit tarihinden sonra stajini tamamlama, bütünleme sinavi, tek ders sinavi vb. basararak mezuniyet hakki elde eden önlisans ögrencilerinin bu durumlarini belgelemeleri kaydiyla 2016-2017 egitim ögretim yili bahar yariyili baslangicina kadar, 2016 DGS'de kayit hakki kazandiklari lisans programlarina kayit yaptirabilmeleri 06/10/2016 tarihli Yürütme Kurulu toplantisinda uygun bulunmustur. 


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )