RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2016-2017 Egitim-Ögretim Yili Uluslararasi Ögrenci Ek Kontenjan Kesin Kayitlari
23 Eylül 2016 Cuma

T.C.

RECEP TAYYIP ERDOGAN ÜNIVERSITESI

2016-2017 EGITIM-ÖGRETIM YILI ULUSLARARASI ÖGRENCI EK KONTENJAN KESIN KAYITLARIÜniversitemize yurt disi ek kontenjaniyla yerlesen Uluslararasi Ögrenciler kayit merkezine asagida belirtilen evraklarla adayin bizzat kendisi gelerek ( sahsen basvuru)  kesin kayit yaptirabileceklerdir.  Belgelerin eksik olmasi halinde  kayit yapilmayacaktir.

KAYIT TARIHLERIDEGERLENDIRME SONUÇLARIKesin kayit   tarihleri : 28-30 Eylül 2016Yedek kayit tarihleri  : 06 – 07 Ekim 2016Kayit hakki (asil olarak yerlesen) kazananlar  için  tiklayiniz.Yedek liste için tiklayiniz.Özel yetenek sinavina girecek adaylar listesi için tiklayiniz.Kayit yeri adresi :  Recep Tayyip Erdogan Üniversitesi Rektörlügü Ögrenci Isleri Daire BaskanligiFener Mahallesi Zihni Derin Yerleskesi- RIZE2016-2017 Ögretim Yili  Katki Paylari/Ögrenim Ücretleri için tiklayiniz.Bakinizlar için tiklayiniz.KAYIT EVRAKLARI1Sinav sonuç belgesinin asli ve ülkelerindeki Türkiye Büyükelçiligi ya da  Konsoloslugu’ndan    onaylanmis Türkçe çevirisi,2Lise diplomasinin asli ve ülkelerindeki Türkiye Büyükelçiligi ya da Konsoloslugu’ndan     onaylanmis lise diplomasinin Türkçe çevirisi,3Lise diplomasi denklik belgesinin asli (Il Milli Egitim müdürlükleri veya Türk Dis Temsilciliklerden alinir)4Not durum belgesinin (Transkript ) asli ve Türk Dis Temsilciliklerinden onaylanmis Türkçe çevirisi,5Resmi kimlik ya da pasaportun kimlik bilgilerini gösteren sayfasinin ülkelerindeki Türk Dis Temsilciliklerinden onaylanmis fotokopisi,6Mavi Kart sahibi olanlarin  onayli kimlik fotokopisi,7Ikamet Tezkeresinin fotokopisi,8Ögrenci katki payinin yatirildigina dair banka dekontu,9Fotograf (6 adet)10T.C. uyruklu adaylarin Nüfus Cüzdani fotokopisi,11T.C. uyruklu erkek adaylarin Askerlik Durum Beyani,12Dogumla yabanci uyruklu olup daha sonra T.C. vatandasligina geçen çift uyruklulardan  Vukuatli Nüfus Kayit örnegi,13T.C. uyruklu olup lise ögreniminin son üç yilini KKTC hariç yabanci bir ülkede        tamamlayanlardan son 3 yila ait transkript (karne),14Varsa, Yabanci Dil Yeterlik Belgesi,15Varsa, Türkçe Yeterlik Belgesi (TÖMER),16
  1. Saglik Kurulu Raporu (Saglik Y.O.,Beden Egitimi ve Spor YO, Saglik Hizmetleri MYO Ilk ve Acil Yardim Programi’na  (Bknz.233) kayit yaptiracak ögrenciler)

  2. Gemiadami Saglik Yoklama Belgesi (Denizcilik Fakültesi için)17Kayit hakki kazanan ögrencilerin ülkemizdeki ögrenim sürelerince giderlerini karsilayabilecek maddi yeterlilikte olduklarini gösterir belge
AÇIKLAMALAR/DESCRIPTIONS1-Denizcilik Fakültesine basvuran adaylarin Bknz.294 te belirtilen boy, kilo, yas, saglik kosullarini saglamalari ve  http://denizcilik.erdogan.edu.tr/  sitesinde duyurulacak tarihlerde gerçeklestirilecek olan mülakat-beden yeterliligi testlerinden basarili olmalari gerekmektedir. / 1-The applicant to the Faculty of Maritime are required to meet the requirement of lenght, weight, age and health identified in see 294. And they are required to succeed in interview and physical tests that will be announced on http://denizcilik.erdogan.edu.tr/.2-Özel Yetenek Sinaviyla ögrenci kabul eden Beden Egitimi ve Spor Yüksekokuluna basvuran adaylarin daha sonra http://besyo.erdogan.edu.tr/ sitesinde duyurulacak tarihlerde gerçeklestirilecek olan Özel Yetenek Sinavina katilmalari ve bu sinavdan basarili olmalari gerekmektedir. 2016 Yili Uluslararasi ögrenci kontenjanindan herhangi bir programa kayit hakki kazanan adaylar özel yetenek sinavi ile de kayit hakki kazanmasi halinde sadece 1 (bir) programa kayit yapabilecektir. / 2-Candidates applying to School of Physical Education and Sports with aptitude tests MUST attend and pass the relevant aptitude test carried out on dates to be announced later on http://besyo.erdogan.edu.tr/. The candidates, who have a right to register for any programs in consequence of the special talent exam within the quota of international students for 2016, will be able to enroll in only one program.  


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )