RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2016 - ÖSYS Ek Yerlestirme Ile Üniversitemize Yerlesen Adaylarin Kesin Kayit Islemleri
06 Eylül 2016 Salı

2016 - ÖSYS  EK YERLESTIRME ILE ÜNIVERSITEMIZE YERLESEN ADAYLARIN  KESIN KAYIT ISLEMLERII. KAYIT ISLEMLERI2016 ÖSYS EK YERLESTIRMELERI sonucunda üniversitemizin herhangi bir bölüm/programina yerlesen adaylarin kesin kayit islemleri;   1.KESIN KAYIT TARIHLERI ve YERI
Kayit TarihiBaslangiç Tarihi

Bitis Tarihi06 Eylül 2016 Sali

09 Eylül 2016 CumaKayit MerkeziRecep Tayyip Erdogan Üniversitesi Rektörlügü

Fener Mahallesi Zihni Derin YerleskesiÖgrenci Isleri Daire Baskanligi  53100 RIZE
2.ÖGRENIM ÜCRETI ISLEMLERI
Ögrenim Ücreti (II. Ögretim) ÖdemeBaslangiç Tarihi

Bitis Tarihi06 Eylül 2016 Sali

09 Eylül 2016 CumaÖdeme YeriTürkiye'de bulunan herhangi bir Ziraat Bankasi ATM’ lerinden  'Ögrenci Numarasi' ile ödenebilenecektir.
ÖGRENCI NUMARANIZI  ASAGIDAGI LINKIMIZDEN ÖGRENEBILIRSINIZ.http://ogr.rize.edu.tr/ogrenci/ogr0216/default.aspx

2.KAYIT ISLEMI
 • Bizzat basvuru yapacak ögrenciler 06 Eylül - 09 Eylül 2016 kayit tarihleri arasinda  Üniversitemiz Kayit Merkezine  kayit belgeleriyle  gelerek kayit yaptirabileceklerdir.

 • Kayit tarihlerinde ögrencinin bizzat kendisi gelerek veya Noterden vekaletname getirildigi takdirde bir baskasi da ögrencinin yerine kayit yaptirabilir. 

 • “Kayit Belgeleri” için tiklayiniz.3- ÖN KOSULLU PROGRAMA KESIN KAYIT3.1. Saglik Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ilk ve Acil Yardim Programi Ön Kosullu program olup, kesin kayitlarini  06-09 Eylül 2016  tarihleri arasinda Üniversitemiz kayit merkezine gelerek kayit yaptirabileceklerdir.  
 • Bu programa alinacak ögrencilerin, Üniversitelerin Tip Fakültelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapisi ruh sagligina sahip olduklarini belgeleyen rapor almalari (Ögrencinin boy ve kilosunun saglik kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.); program geregi 2. sinifta araç kullanmalarinin zorunlu olmasi sebebiyle kayit tarihinde 17 yasini tamamlamis olmalari; erkek ögrencilerde 1.65 m’den, kiz ögrencilerde 1.60 m’den kisa olmamak, boy uzunlugunun santimetre olarak ifade edilen degerinin son iki rakamindan en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo agirliginda olmak; kurtarma ve tasima islerinde iki kisilik bir ekipte çalisirken sedyedeki bir hastayi ekip arkadasi ile birlikte tasiyabilecek beden ve fizik yeterliligine sahip olmalari gerekmektedir. (ÖSYS Kilavuz Bk. 233.)

 • Ön kosulda ki sartlari saglamalari, sartlardan herhangi birini saglamayan ögrencilerin kayitlari hiçbir sekilde yapilmayacaktir.3.2.  Denizcilik Fakültesi’nin Deniz Ulastirma Isletme Mühendisligi  Ön Kosullu program olup, kesin kayitlarini 06-09 Eylül 2016 tarihleri arasinda Hudut ve Sahiller Saglik Genel Müdürlügünden “Gemi Adami Saglik Yoklama Belgesi” ile  Üniversitemiz kayit merkezine  gelerek bizzat kayit  yaptirabileceklerdir.  
 • Bu programa alinacak ögrencilerin yüzme, dalma, can kurtarma ve denize dayanikli olma durumlarina engel teskil edecek herhangi bir saglik sorunlari olmadigini, kayit yaptiracak ögrenci adaylarinin normal saglik raporu yerine Hudut ve Sahiller Saglik Genel Müdürlügünden “Gemi Adami Saglik Yoklama Belgesi” ile belgelemeleri gerekir. Ayrica bu programa alinacak ögrencilerin dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk olmamasi; renk körü ve sasi olmamasi, her iki kulaginin arizasiz olmasi gerekir. Adaylarin Gemiadamlari Yönetmeligi’nin Gemiadami Olabilme Kosullari ile ilgili tüm yasal kosullari saglamalari,”Gemiadami Saglik Yoklama Belgesi” ni yapilacak olan mülakat ve beden yeterliligi testinden önce önkayitta ibraz etmeleri, önkayittan sonra yapilacak mülakat ve beden yeterliligi testinde basarili olmalari gerekir. Bu programa basvurabilmek için yüksekögretim kurumunun aradigi bütün kosullara ek olarak; kayit yapildigi yilin 1 Temmuz tarihi itibariyle 24 yasindan gün almamis olmak (tashih yasi kabul edilmez); resit olmayanlar için veli göstermek; boyu erkek ögrencilerde 1,65 m’den, kiz ögrencilerde ise 1,60 m’den az olmamak; beden kütle endeksi testi sonucunu 18,5-29,9 araliginda olmasi gerekir. Ögrenciler hazirlik sinifindan sonra  üniforma giymek zorundadirlar. (Üniformalarinin temini ögrencilere aittir.) (ÖSYS Kilavuz Bk. 294.)BEDEN YETERLILIGI SINAVISinavTarihSaatAdresDenizcilik FakültesiDeniz Ulastirma Isletme Mühendisligi09 Eylül 2016 Cuma10:00T.C. Recep Tayyip Erdogan Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Tersane Mahallesi Saadettin Kaynak Bulvari No: 93 53900 Derepazari /  RIZEMÜLAKAT SINAVISinavTarihSaatAdresDenizcilik FakültesiDeniz Ulastirma Isletme Mühendisligi09 Eylül 2016 Cuma  13:30T.C. Recep Tayyip Erdogan Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Tersane Mahallesi Saadettin Kaynak Bulvari No: 93 53900 Derepazari /  RIZE


            • Bu programa yerlesen ögrencilerin ön kosuldaki sartlari saglamalari ve üniversitemizde kurulacak komisyon tarafindan yapilacak olan mülakat ve beden yeterliligi sinavlarinda basarili olmalari gerekir.

 • Detayli bilgiyi http://denizcilik.erdogan.edu.tr/ internet adresinden ögrenebilirsiniz.4.KAYIT TARIHINDE MEZUN OLAMAYAN ÖGRENCILER4.1. 2016 ÖSYS Ek Yerlestirmeleri sonucunda üniversitemizin herhangi bir bölüm/programina kayit hakki kazanan ancak ortaögretim kurumlarindan mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sinavina girecek adaylarin da 06 - 09 Eylül 2016 tarihleri arasinda üniversitemize “Kayit Belgeleri”  ile bizzat gelerek Geçici Kayitlari yapilacaktir.Ancak bu adaylarin mezun olduklarina iliskin belgelerini 30 Aralik 2016 tarihine kadar Üniversitemiz Ögrenci Isleri Daire Baskanligina gelerek ibraz etmeleri halinde Asil Kayitlari yapilacaktir. 30 Aralik 2016  tarihine kadar mezun olduklarini belgeleyemeyenlerin Geçici Kayitlari silinecektir.KAYIT ESNASINDA HERHANGI BIR SORUNLA KARSILASILMASI DURUMUNDA ÖGRENCI ISLERI DAIRE BASKANLIGI ILE “ILETISIM” E GEÇINIZ.5.EGITIM-ÖGRETIME ILISKIN BILGILER KAYIT SONRASI IÇIN BILGILENDIRMEÜniversitemize kayitli ögrenciler yönetmelik ve her yil Senato tarafindan belirlenen akademik takvim esaslarina uymak, ögrencilik sürecinin tüm asamalarinda gerekli islemleri zamaninda ve eksiksiz yapmak zorundadir.Üniversitemizin 2016–2017 Egitim-Ögretim Yili    19 Eylül 2016    günü baslayacaktir. Akademik Takvim için tiklayiniz.Üniversitemiz Ögrenci Isleri Daire Baskanligi’nin Üniversitemizde egitim ve ögretime iliskin uygulamalara, yönetmelik, yönergelere,  duyurulara http://oidb.idari.erdogan.edu.tr/ sayfasindan ulasilabilir.
 •  DERSLERE KAYITÜniversitemize kesin kaydinizi yaptirdiktan sonra; birinci yariyil derslerine devam edebilmeniz için derse yaziliminiz dogrudan Ögrenci Isleri Daire Baskanliginca yapilacaktir. Derslerin gün ve saatleri konusunda kayit yaptirdiginiz bölümlerden bilgi alabilirsiniz.
 • ZORUNLU YABANCI DIL HAZIRLIK          Ilahiyat Fakültesi, Denizcilik Fakültesi Deniz Ulastirma Isletme Mühendisligi ve Fen Edebiyat Fakültesi Ingiliz Dili ve Edebiyati bölümlerinde ögrenim görecek ögrenciler zorunlu yabanci dil hazirlik egitimine tabidirler.              Hazirlik egitimi bulunan Ilahiyat Fakültesi, Deniz Ulastirma Isletme Mühendisligi ve Ingiliz Dili ve Edebiyati bölümlerine kayit yaptiran ögrenciler, Yabanci Dil Hazirlik Sinifi Yeterlilik sinavina girebilirler. Bu sinavdan (60) puan alip basarili olanlar, ilgili bölümün birinci sinifina devam edecektir. Basarisiz olanlar ve Yeterlilik sinavina girmeyenler hazirlik sinifina devam edeceklerdir.
YABANCI DIL HAZIRLIK SINIFI 1. YETERLILIK SINAVISinavTarihSaatAdresDenizcilik FakültesiDeniz Ulastirma Isletme Mühendisligi20 Eylül 2016 Sali10:00Yabanci Diller Yüksekokulu Mahmut Hantal Egitim Binasi  Iyidere/RIZEIlahiyat FakültesiIlahiyat20 Eylül 2016 Sali14:00Ilahiyat Fakültesi (Yeni Bina)

Zihni Derin YerleskesiFen Edebiyat FakültesiIngiliz Dili ve Edebiyati20 Eylül 2016 Sali14:00Yabanci Diller Yüksekokulu Mahmut Hantal Egitim Binasi  Iyidere/RIZENot: Kimligini gösteren resmi bir belge (Nüfus Cüzdani, Evlenme Cüzdani, Pasaport, Ehliyet gibi),             Kalem, silgi ve kalemtiras yaninizda getirmeyi unutmayiniz.

 •  YABANCI DIL DERSI MUAFIYET SINAVI                Zorunlu Yabanci Dil Hazirlik Egitimi  bulunmayan  bölümlerde  ögrenim   gören  ögrenciler ; isterlerse,21 Eylül 2016 tarihinde yapilacak “Yabanci Dil Dersi Muafiyet Sinavi”na girebilirler. Sinava girmek isteyen ögrenciler 19 Eylül 2016 tarihine kadar kayitli olduklari birime dilekçe ile basvurmak zorundadir.“Yabanci Dil Dersi Muafiyet Sinavi”ndan 100 puan üzerinden 50 ve yukari puan alan ögrenciler, ortak zorunlu yabanci dil derslerinden muaf olurlar ve alinan notlar  “Önlisans ve Lisans Egitim-Ögretim ve Sinav Yönetmeligi”nin 21 inci maddesine göre harfli nota çevrilerek yariyil akademik not ortalamasi ile genel akademik not ortalamasina katilir.Ögrenci isterse   26-30 Eylül 2016 tarihine kadar kayitli oldugu birime basvurmasi halinde Yabanci Dil Dersi Muafiyet Sinavindan almis oldugu notun iptalini isteyerek, yabanci dil dersi için derse kayit islemini yapabilir.
 • MUAFIYETDaha önce bir baska yüksekögretim programinda ögrenim gören ögrenciler, muafiyet için      19 Eylül- 7 Ekim 2016 tarihine kadar Fakülte / Yüksekokul / Meslek Yüksekokullarina transkript ve ders içerikleri ile birlikte basvuracaklardir.      Ilgili fakülte, yüksekokul yönetim kurulu karari ile ögrencinin eski bölümündeki basardigi derslerin yeni bölümünde esdeger sayildigi dersler tespit edilerek, muaf sayilan derslerin kredi toplamina göre ögrenime baslayacagi yeni sinifi belirlenir. 
 • IZIN/KAYIT DONDURMA                  Kesin kayittan sonra, “Önlisans ve Lisans Egitim-Ögretim ve Sinav Yönetmeligi”nin 33 üncü maddesinde belirtilen nedenlerden herhangi birine göre devam etmek istemeyen ögrencilerden, bir veya iki yariyil izin isteyenler, gerekçelerini belgeleyerek 19 Eylül – 23 Eylül 2016 tarihleri arasinda bir dilekçe ile kayitli olduklari Fakülte / Yüksekokul / Meslek Yüksekokullarina basvurmalari gerekmektedir.                Izin gerekçeleri kabul edilerek izinli sayilan ögrenciler 2016–2017 egitim-ögretim yilinin güz ve/veya bahar yariyilinda derslere devam edemezler. Varsa derse yazilimlari iptal edilir.              Dilekçe örnekleri Daire Baskanligimizin web sayfasinda “Dilekçeler&Formlar” kisminda Bulunmaktadir.6. KREDI/YURT ISLEMLERI                Kredi ve yurt islemleri için  www.kyk.gov.tr web sayfasindan bilgi alinabilir.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )