RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2016-2017 Egitim-Ögretim Yili Güz Yariyili Merkezi Yerlestirme Puani Ile Yatay Geçis Basvurulari
03 Ağustos 2016 Çarşamba
T.C. RECEP TAYYIP ERDOGAN ÜNIVERSITESI
2016-2017 EGITIM-ÖGRETIM YILI GÜZ YARIYILI
MERKEZI YERLESTIRME PUANI ILE(EK MADDE I) YATAY GEÇIS BASVURULARI

Üniversitemiz ögrencileri ile diger yurtiçi üniversitelere kayitli olan ögrenciler Üniversitemiz programlarina Yatay Geçis Yönetmelik Ek Madde-1 Uygulama Esaslarina göre 30 Agustos 2016 tarihine kadar yatay geçis basvurusu yapabileceklerdir. Basvuruda bulunacak adaylarin kayitli olduklari yildaki merkezi (ÖSYS) yerlestirme puaninin, Üniversitemizde yatay geçis yapmak istedigi programlarin taban puanina esit veya yüksek olmasi, ayrica bu haktan daha önce yararlanmamis olmasi gerekmektedir.

  • · Yüksekögretim Kurulu Baskanligi’nin Yatay Geçis Yönetmelik Ek-Madde 1 Uygulama Esaslarina iliskin 08/01/2015 tarihli Yüksekögretim Yürütme Kurulu duyurusu için TIKLAYINIZ.

































BASVURU VE DEGERLENDIRME TAKVIMIBaslangiç TarihiBitis Tarihi
Merkezi Yerlestirme Puani ile Yatay Geçis Basvurulari08 Agustos  201630 Agustos  2016
Basvurularin Ilgili Kurullarda Degerlendirilmesi31 Agustos 201606 Eylül 2016
Sonuçlarin Ilan Edilmesi09 Eylül  2016
Kesin Kayitlarin Yapilmasi19 Eylül 201620 Eylül 2016
Yedek Kayitlarin Yapilmasi23 Eylül 2016








































BASVURU BELGELERI
1Basvuru formu (Doldurmak için tiklayiniz.)
2

  • ÖSYS Yerlestirme Sonuç Belgesi  (Farkli programa basvuracak adaylar için  ÖSYM yerlestirme yilina ait  puan türleri ve puanlari gösteren sonuç belgesi gerekmektedir.)

  • DGS ile yerlesen ögrenciler için DGS Sonuç Belgesi


3Kayitli oldugu Üniversiteye ait yeni alinmis ögrenci belgesi
4Not Durum Belgesi(Transkript)
5Ders içerikleri (Hazirlik sinifi  hariç) (Onayli)
6Disiplin cezasi durum belgesi
7Zorunlu hazirlik sinifi olan programlara basvuranlardan, hazirlik sinifi basari belgesi/muafiyet belgesi olmayanlar Yabanci Dil Yeterlilik  sinavina gireceklerdir. Basarisiz olanlar hazirlik sinifina devam edeceklerdir.
8Gemi Adami Olur Belgesi (Denizcilik Fakültesine Basvuracak Adaylar)



  • Denizcilik Fakültesine basvuracak ögrencilerin ÖSYM kilavuzundaki Bk. 294 kosulunu saglamalari gerekmektedir.

  • Saglik Hizmetleri MYO  “Ilk ve Acil Yardim” Programina basvuracak ögrencilerin ÖSYM kilavuzundaki Bk. 233 kosulunu saglamalari gerekmektedir.



BASVURU YERI

Üniversitemiz bölüm ve programlarina yukarida belirtilen Yönetmeligin Ek-1 nci  Maddesi geregince; ÖSYS ile bir yüksekögretim programina yerlesmis, kesin kaydini yaptirmis ve 1 nci Ek Maddede belirtilen sartlari tasiyan ögrenciler, hazirlik sinifi da dahil olmak üzere yukaridaki takvime göre basvuru Formu ve formda istenilen gerekli belgeler tamamlanmis olarak, ilgili Fakülte Dekanliklarina, Yüksekokul Müdürlüklerine ve Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine posta veya kargo yoluyla gönderilecek ya da sahsen teslim edilecektir. Posta veya kargo ile yapilan basvurularda gecikmeler dikkate alinmayacaktir.

SONUÇLARIN ILANI

Yatay geçis basvurusu kabul edilen adaylarin listesi   http://erdogan.edu.tr/ ve  http://oidb.erdogan.edu.tr/ web adresimizden kesin kayit tarihinden önce ilan edilecektir. Belirtilen tarihlerde kesin kayit yaptirmayan adaylarin yerine ilan edilen yedek listedeki siraya göre kayitlar yapilacaktir.
Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )