RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitelerarasi Kurul Baskanligi'ndan Kamuoyu Açiklamasi
25 Mart 2016 Cuma

Üniversitelerarasi Kurul Baskanligi, 233 üncü Toplantisini 22 Mart 2016 tarihinde Istanbul Üniversitesinde yaparak oy birligi ile asagidaki açiklamanin kamuoyuna duyurulmasina karar vermistir.


Son zamanlarda ülkemiz terör saldirilari dalgasiyla karsi karsiyadir. Terör örgütleri kirli emellerine ulasmak için, Ankara’da, Istanbul’da suçu yalnizca o sirada sokaktan geçmek olan canlarimizi hedef almistir.


Daha önce ülkemizin degisik yerlerinde askerimize, polisimize, kamu görevlilerimize karsi yapilan terör eylemleri ile büyük sehirlerimizde sivil vatandaslarimizi hedef alan terör saldirisi arasinda hiçbir fark yoktur. Insanlarimizin serbestçe dolasma hakki bulunan sokaklari, sehirleri korkulacak yerler haline getirmeye, hayatin normal akisini korkuyla kesintiye ugratmaya çalisan, hain emellerine asla ulasamayacaktir.


Herkes bilmelidir ki, bu millet, bu topraklarda bin yildir yasamaktadir. Asirlardir dogusuyla batisiyla, kuzeyiyle güneyiyle kopmayan bir kardeslik bagi ile birbirine bagli oldugumuz bu topraklarda, gözü dönmüs teröre karsi; sagduyuyu elden birakmadan, yapilan hain saldirilara karsi kardeslik ve dayanisma duygularimizdan taviz vermeden, sabirla tek vücut olmaya devam edecegiz.


Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her sartta ülkesinin bölünmez bütünlügünden vazgeçmeyecektir. Milletimizin kararliligi, devletimizin gücü ve imkânlariyla; bu saldirilarin faillerinin ve arkasindaki karanlik güçlerin tespit edilerek gereken cezanin verilecegine olan inancimiz tamdir. Milletimizin huzurunu, ilkemizin güven ve istikrar ortamini bozmayi amaçlayan bu terör saldirilarinda hayatlarini kaybeden vatandaslarimiza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize bassagligi, yaralanan vatandaslarimiza acil sifalar diliyoruz.Kamuoyuna saygiyla duyurulur.
Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )