RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Akademik Yükselme ve Belge Töreni Gerçekleştirildi
29 Kasım 2023 Çarşamba - Görüntülenme: 1184

Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından 2022 yılında profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi kadrosuna atanan öğretim elemanlarımız için Akademik Yükselme ve Belge Töreni gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşımızın söylenmesi ile başladı.

Programda, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ve Rize Valisi İhsan Selim Baydaş konuşma yaptı.

Konuşmasına, Akademik Yükselme ve Belge Töreni’ne katılanları selamlayarak başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, üniversitemizin kuruluşunun 17. yılında fiziki altyapı, akademik birim ve kadro ile akademik performans ve başarı açısından önemli mesafeler kat ettiğini ifade etti.

Rektörümüz, üniversitemizin mevcut durumu, eğitim öğretim faaliyetleri, Ar-Ge kapsamında yürütülen çalışmalar, akademik başarı ve performans verileri hakkında bilgi vererek, yatırımlar ve devam eden projelerden bahsetti.

Üniversitemize eğitim öğretim binası ve sosyal kampüs kazandırma noktasında hayata geçirilen yatırımlara da değinen Rektörümüz, “Öğrencilerimizin iyi eğitim almalarının yanında, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da faal bireyler olmaları amacıyla, öğrenci memnuniyetini esas alan öğrenci odaklı kampüs modeline geçilmiş olup bu kapsamda çalışmalar yürütmekteyiz.” dedi.

Rektörümüz konuşmasını, “2022 yılı içerisinde doktor öğretim üyesi, doçent ve profesör olan öğretim üyelerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki akademik hayatlarında başarılar diliyorum.” diyerek tamamladı.

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş ise konuşmasında, üniversitemizin kurulduğu günden bu yana hızlı ivme gösteren üniversitelerden bir tanesi olduğunu belirterek, “Üniversitemiz hem bünyesinde barındırdığı akademik kadroyla hem de fiziki mekân ve imkânlarıyla birçok üniversitenin sahip olmadığı güzelliktedir.” dedi.

Vali Baydaş, cumhuriyetin ikinci yüzyılına damga vuracak geleceğin yönetici ve bilim insanlarını bugünün hocalarının yetiştireceğini vurgulayarak, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz ve artık ikinci yüzyılın kapılarını araladık. Önümüzde 2053 ve 2071 hedefleri var, bunların mihenk taşlarını hazırlayacak olan siz değerli hocalarımızdır. Sizler ülkemizin geleceğine damga vuracak nesilleri yetiştireceksiniz. O yüzden sizlere büyük görevler düşmektedir.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi kadrosuna atanan öğretim üyelerimize cübbeleri giydirilerek belge takdimi gerçekleştirildi.

Cübbe giyme töreninin ardından ise, 2022 yılında; akademik teşvikten en yüksek puanı alan ilk üç akademisyenimize, patent ve faydalı model tescili alan akademisyenlerimize ve TÜBİTAK ARDEB kapsamında projesi kabul edilen akademisyenlerimize belge takdimi yapıldı.

Törene, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mete Avcı, Prof. Dr. Nebi Gümüş, Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan Er, dekanlar, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri, akademisyenler ve idari personel katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )