RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Cumhuriyetimizin 100. Yılı Tırmanış Etkinliği Gerçekleştirildi
30 Ekim 2023 Pazartesi - Görüntülenme: 906

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında, Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca tırmanış etkinliği düzenlendi.

Tırmanış etkinliği, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Huser ve Avusor Yaylası’na gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Dağcılık Topluluğu Üyeleri ve Spor Bilimleri Fakültesi hocalarından oluşan grubun ilk güzergahı Huser Yaylası oldu.

Katılımcılar daha sonra, Avusor Yaylası’nda bulunan 3600 rakımlı Kemerli Kaçkar Zirvesi’ne tırmanış gerçekleştirerek Türk Bayrağı ve üniversitemiz bayrağı açtılar.

Ardından, etkinliğe katılanlar tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’ın mesajı zirve anı defterine yazıldı.

Rektörümüz mesajında, “Devletimizin nice çabalarla bir asırdır devam eden yükselişinin daha da ilerlemeler kat etmesini ve zirvelere ulaşmasını temenni ederim. Tıpkı Türkiye Cumhuriyeti Devleti gibi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemizin de ilerlemeye devam ederek, ulusal ve uluslararası alanda akademik ve bilimsel başarılarla zirvelerde olması için bizlerde çabalarımızı sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda, bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlar, Cumhuriyetimizin ve üniversitemizin her daim zirvelerde olmasını dilerim.” ifadelerine yer verdi.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )