RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Öğrencilerimizden Filistin’e Destek Yürüyüşü
27 Ekim 2023 Cuma - Görüntülenme: 879

Üniversitemiz Öğrenci Toplulukları, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla bir araya gelerek destek yürüyüşü gerçekleştirdi.

Üniversitemiz Hacı Ahmet Erdoğan Camii önünde toplanan öğrencilerimiz ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile Kongre ve Kültür Merkezi önüne yürüdüler.

Tüm dünyanın gözü önünde yaşanan insanlık suçuna karşı tepki gösteren öğrenciler adına, Hukuk Fakültemiz öğrencisi Erdem Saral tarafından basın bildirisi okundu.

Yaşanan zulmün İslam ve değerler ideolojisinden çıkarak, insani vicdanı olan tüm birey ve toplumu ilgilendiren bir konu haline geldiğini belirten Saral, “Bu artık bir savaş veya işgal değildir, bu apaçık bir soykırımdır. Mescid-i Aksa ve Filistinli Müslüman kardeşlerimiz, asırlarca olduğu gibi bugün de Türkiye Müslümanlarının gönlünde derin bir muhabbetle yer almaktadır.” dedi.

Saral, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Öğrenci Toplulukları olarak Filistin’in yanında olduklarını ifade ederek konuşmasını tamamladı.

Basın bildirisinin ardından, İlahiyat Fakültemiz Dr. Öğr. Üyesi İmran Çelik tarafından dua edildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz Dr. Öğr. Üyesi Abdulgani Bozkurt ise yaptığı konuşmada, yaşananlar karşısında sessiz kalınmaması gerektiğini ve her bireye yapabileceği ölçüde görev düştüğünü söyledi.

Destek yürüyüşüne, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, üniversitemiz yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )