RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Hekimliğe Merhaba Sempozyumu Gerçekleştirildi
17 Ekim 2023 Salı - Görüntülenme: 686

Üniversitemiz ve Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 14-15 Ekim 2023 tarihlerinde “Hekimliğe Merhaba” sempozyumu düzenlendi.

Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sempozyumda, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz açılış konuşması yaptı.

Tıp Fakülteleri ve akademisyenlerinin öğrenciler üzerindeki temel amacının etkili, bilgili ve hasta güvenliğini ön planda tutan hekimler yetiştirmek olduğunu ifade eden Rektörümüz, “Sizlerin donanımlı olmasını, güncel bilgilerle update edilmenizi ve gelecek bilgileri de yakın bir şekilde takip edebilmenizi sağlamanız aslında bizlerin sorumluluğudur. Bunun için gayret gösteriyoruz.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, “Acil Oryantasyon Eğitimi” temalı sempozyumda, Acile Giriş, Kritik Aciller, EKG, Çocuk Acil, Arrest ve Travma, Sevk Yönetimi ve Adli Oturumu olmak üzere altı oturum gerçekleştirildi.

Oturumlarda, “Yeşil Alan Hastalıkları ve Sık Yazılan Reçeteler”, “Acilde Röntgen Yorumlama”, “Acilde Sık Kullanılan Orderlar”, “Tetkik İsteme ve Değerlendirme”, “Göğüs Ağrısına Yaklaşım”, “Nefes Darlığına Yaklaşım”, “Nörolojik Aciller”, “Temel EKG”, “Ölümcül EKG Ritimleri”, “Çocuklarda Resüsitasyon”, Ateşli Çocuğa Yaklaşım”, “İleri Kardiyak Yaşam Desteği”, “Travma Yönetimi”, “Uygun Merkeze Transfer” ve “Adli Vaka Bildiriminde Bulunma ve Adli Rapor Yazımı” konu başlıkları ile sunumlar yapıldı.

İki gün süren sempozyumda, alanında uzman hocalar tarafından hekimlere, meslek yaşamlarında kendilerine büyük katkı sağlayacak bilgiler sunuldu.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )