RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Spor Turnuvaları Kupa Töreni Gerçekleştirildi
12 Ekim 2023 Perşembe - Görüntülenme: 1430

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca bu yıl 17.si düzenlenen spor turnuvaları, kupa töreni ile sona erdi.

Büyük mücadelenin yaşandığı spor müsabakalarında dereceye girenler için Üniversitemiz Sahil Kampüsü’nde “Cumhuriyetimizin 100. Yılı, Kupa Töreni” gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ile Rize Valisi İhsan Selim Baydaş açılış konuşması yaptı.

Rektörümüz konuşmasında, bu yıl 17.si düzenlenen spor turnuvalarında başarı gösteren tüm sporcuları tebrik ederek bu tür etkinliklerin daha fazla gerçekleştirileceğini ifade etti.

Rize Valisi ise konuşmasında, Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla çeşitli organizasyonlar gerçekleştirileceğini ve bu coşkunun yıl boyunca devam edeceğini belirterek, müsabakalarda dereceye girenleri tebrik etti.

Açılış konuşmalarının ardından, 22 Mayıs-19 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılan voleybol, halı saha, masa tenisi, satranç, bilek güreşi, bowling ve badminton branşlarındaki müsabakalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından, öğrenci toplulukları tarafından açılan stantlar protokol üyeleri tarafından gezildi.

Etkinlik, çeşitli branşlarda spor müsabakalarının gerçekleştirilmesiyle sona erdi.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )