RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Rize İli ve Çevresinin Afetselliği Çalıştayı Düzenlendi
06 Ekim 2023 Cuma - Görüntülenme: 946

Mühendislik ve Mimarlık Fakültemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü ile Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu (TÜMBİFED) ve Rizeli Bürokratlar, Yöneticiler ve İş insanları Sosyal Dayanışma Derneği (RİBİAD) tarafından ‘Rize İli ve Çevresinin Afetselliği Çalıştayı’ düzenlendi.

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültemiz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Çalıştayda ilk olarak açılış konuşmaları yapıldı. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nebi Gümüş, RİBİAD Genel Başkanı Erol Aykut, TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev, Rize Vali Yardımcısı Murat Öztürk ve Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova, düzenlenen organizasyonun güzel ve verimli sonuçlar ortaya çıkaracağına inandıklarını söylediler.

Açılış konuşmalarının ardından alanında uzman bilim insanlarının sunumları gerçekleştirildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Miktat Kadıoğlu, afet gerçeği ve bu alanda yapılması gereken bilimsel çalışmaları katılımcılarla paylaştı. Mühendislik ve Mimarlık Fakültemiz İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlker Ustabaş, “Rize İlinin Yapı Stoku ve Afetlere Karşı Dirençlilik Durumu”, Üniversitemiz Heyelan Çalışmaları ve Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ayberk Kaya, “Rize İli ve Çevresinin Heyelan Potansiyeli” ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü Hidrolik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Veli Süme, “Rize İli ve Çevresinin Taşkın Durumu “ başlıklı konuşma yaptı.

Çalıştay, plâket takdiminin ardından sona erdi.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )