RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Tıp Fakültesi Öğrencileri Önlüklerini Giydi
19 Eylül 2023 Salı - Görüntülenme: 839

Üniversitemiz Tıp Fakültesi tarafından dönem bir öğrencileri için Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda 2023-2024 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve üniversitemizin tanıtım filminin gösterimi ile başlayan programda, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Şatıroğlu selamlama konuşması yaptı. Ardından, açılış dersi verdi.

Konuşmasına Tıp Fakültesi ile ilgili genel bir tanıtım yaparak başlayan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Şatıroğlu, üniversitemizde tıp eğitimi, tıp eğitiminde ve hekimlikte koşullar ve iyi bir hekimde olması gereken niteliklerden söz etti. Prof. Dr. Şatıroğlu, önlüklerini giyen tüm öğrencileri tebrik ederek sözlerini tamamladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ise konuşmasında, hekimliğin kutsallığının ömür boyu devam eden bir meslek olduğunu ifade ederek hekim adaylarına çeşitli tavsiyelerde bulundu. Rektörümüz, hekim adaylarının mesleklerinde en iyi şekilde yetişmek için eğitim hayatları boyunca çok çaba harcamaları gerektiğini söyleyerek başarılar diledi.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Şatıroğlu ve akademisyenler tarafından öğrencilere önlükleri giydirildi.

Tören, günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

 

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )