RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Öğretim Üyemiz Çin’de Üniversitemizi Tanıttı
06 Haziran 2023 Salı - Görüntülenme: 1341

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erol Yılmaz ile Arş. Gör. Muhammet Sarı Erasmus+ KA 171 projesi kapsamında akademik temaslarda bulunmak üzere Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan 3 farklı üniversite ve 1 araştırma merkezini ziyaret etti.

Ziyaret çerçevesinde ilk olarak, özellikle endüstriyel çalışma ve gelişmelerin temellerinin atıldığı Shenyang şehrinde bulunan Northeastern Üniversitesinde bir dizi görüşmelerde bulunuldu. Seminer ve ikili görüşmelerin ardından araştırma altyapıları incelendi ve üniversiteler arası iş birliği olanakları masaya yatırıldı.

Daha sonra, Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’deki prestijli üniversitelerden China University of Mining and Technology Beijing (CUMTB) ile University of Science and Technology Beijing (USTB) üniversitelerine ziyaretler gerçekleştirildi, seminerler verildi ve potansiyel öğrenim-proje ortaklıkları görüşüldü.

Ayrıca, Pekin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (USTB) ve Springer Yayınevi ortaklığında basılan International Journal of Minerals, Metallurgy and Materials adlı uluslararası bilimsel derginin yayın editörlüğü tarafından Doç. Dr. Erol Yılmaz’a editörler kuruluna seçilmesinden dolayı plaket ve ödül takdimi yapıldı. 

Ziyaretin son bölümünde ise, ülkenin önemli Ar-Ge enstitülerinden, endüstri-üniversite arasında ve uluslararası projeler konusunda etkin olan Beijing General Research Institute of Mining & Metallurgy (BGRIMM) ziyaret edilerek potansiyel proje iş birlikleri hakkında görüşmeler yapıldı.

Doç. Dr. Erol Yılmaz, ziyaret edilen tüm üniversitelerde üniversitemizin ve ilimizin tanıtımını yaparak seminerler verdi. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Servet Karasu’nun da yer aldığı organizasyonda üniversitemiz adına uluslararası iş birliklerinin temelleri atıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )