RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Yeni Acil Servis Binamız Hizmete Başlıyor
03 Mayıs 2023 Çarşamba - Görüntülenme: 1382

Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan yeni acil servis yakın zamanda hizmete başlayacak.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis Bölümü ile acil servisin yanındaki kafeteryada yaklaşık 6 ay önce başlayan yıkım çalışmalarının ardından 3 bin 500 metrekarelik yeni bir bina ortaya çıktı. Üst katının yoğun bakım ünitesi olarak kullanılacağı 2 katlı modern bir acil servis vatandaşlara hizmet verecek.

Yeni Acil Servis Binası önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, kazandırılan eserle sağlık hizmeti noktasında ilimizin önemli bir eksikliğinin giderildiğini söyledi.

Yeni binanın eskiye göre çok daha büyük olduğunu belirten Rektörümüz: “Eski acilimiz hizmet açısından, yer açısından yetersizdi. Şu an mevcut alan eskisinin 10 katı. Eski acilimiz 700-800 metrekare alan kadardı. Bunun sadece birinci katı bin 600 metrekare. Tüm kapalı alanımız 3 bin 500 metrekare alan. Acil servis hizmetine ek olarak yeni doğan bebeklerimiz için yoğun bakım yatakları, yetişkinler için yoğun bakım yatakları, ayrıca ek olarak acil diyaliz hastaları için de ek yatak 2. katımızda kavuşacağız. Alanlarımız genişledi. Yeterli sayıda personelimizi de yakında istihdam etmiş olacağız. Dolayısıyla hizmet vermeyi planlıyoruz. Şu an burada tüm imkânlara kavuşuyor oluyoruz. Bu projenin tamamlanma süresini de düşündüğümüzde 6 aylık bir süre diyorduk. Bu imkânsız deniliyordu. İmkânsız diye bir şey yoktur.” dedi.

Yeni acil servisin hizmet sunmaya 15 gün içerisinde hazır hale geleceğini ifade Rektörümüz, “Mayıs ayı içerisinde hizmet vermeyi planlamıştık. Şu an Sağlık Bakanlığımızın da desteğiyle içerisinin donatımı olacak. Ayrıca üniversitemizin kadrosunda yeni hemşire alımları yapılıyor. Muhtemelen buraya ciddi bir hemşire desteğimiz de olacaktır. Hizmetimizin kalitesinin artacağından kimsenin kuşkusu olmasın.” diye konuştu.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )