RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
TEKNOFEST’te Üniversitemize Yoğun İlgi
02 Mayıs 2023 Salı - Görüntülenme: 1176

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirildi. Üniversitemizin de stantlar açtığı festivalde öğretim üyelerimiz tarafından geliştirilen projeler ve üniversitemiz tanıtıldı.

Her yaştan binlerce ziyaretçinin katıldığı festivalde teknoloji yarışmaları, havacılık-uçuş gösterileri, söyleşiler, sergiler, zirveler, atölye çalışmaları, etkinlikler, ödül törenleri ve konserler düzenlendi.

Ayrıca, akıllı ulaşım, biyoteknoloji inovasyon, çip tasarım, dikey inişli roket, eğitim teknolojileri, engelsiz yaşam teknolojileri gibi birçok kategoride gerçekleştirilen yarışmaların yanı sıra TEKNOFEST'te paydaş kurumlar, açtıkları stantlarda geliştirdikleri ürün ve sundukları hizmetleri de sergiledi.

Ülkemiz insanının teknolojiye olan ilgisini artırmanın yanında teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmak amacını taşıyan TEKNOFEST’te, üniversitemiz öğretim üyeleri patent alan ürünlerini ve öğrencilerimiz de hazırlamış oldukları projeleri ziyaretçilere tanıttı.

27 Nisan - 01 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalde, Türk Yıldızları, Solo Türk, Hürkuş, Gökbey, Aksungur, Bayraktar TB2, Jandarma Çelik Kanatlar, Bayraktar AKINCI, ATAK ve Anka da etkinlik kapsamında uçuş gösterileri gerçekleştirdi. Bayraktar Kızılelma, Bayraktar Akıncı'nın da yer aldığı savunma sanayisinin öne çıkan projelerinin ziyaretçilere sunulduğu etkinlikte bu yıl Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı ilk kez TEKNOFEST etkinlik alanında yerini aldı.

Etkinliğe, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mete Avcı ve üniversitemiz tanıtım ekibi katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )