RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Erasmus Toplantısı Yapıldı
12 Nisan 2023 Çarşamba - Görüntülenme: 1738

Üniversitemiz uluslararasılaşma çerçevesinde belirlediği politikaları gerçekleştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Bu çerçevede, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nebi Gümüş ve Üniversitemiz Dış İlişkiler Birimi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Volkan Mutlu’nun katılımıyla Üniversitemiz Senato Toplantı Salonu’nda bir toplantı gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı bursu ile yurt dışında lisansüstü çalışmasını tamamlamış akademisyenlerin davet edildiği toplantıda, Üniversitemiz Erasmus Kurum Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Necmiye Tutar tarafından Erasmus faaliyetlerinin arttırılmasına yönelik bir sunum yapıldı.

Eğitim öğretim verilen programlarda yabancı dil eğitimi ağırlığını artırmak, tamamen yabancı dilde eğitim verilebilen programlar tasarlamak ve uluslararası hareket programlarını teşvik ederek öğrenci ve personel hareketliliğini artırmak amacıyla yapılan toplantıda, Rektörümüz, uluslararasılaşmanın önemine değindi.  

Bu tür çalışmaların üniversitemizin vizyonuna katkı sağlayacağını ifade eden Rektörümüz, uluslararası camiada kendinden söz ettiren bir üniversite noktasına gelebilmek için dil eğitiminin önemine vurgu yaptı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )