RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Ar-Ge ve Yenilik Süreçlerinde Dönüşüm ve Yükseköğretimde Veriye Dayalı Stratejik Yönetim Konulu Eğitim Düzenlendi
20 Ekim 2022 Perşembe - Görüntülenme: 1961

Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü (BAP) tarafından “Ar-Ge ve Yenilik Süreçlerinde Dönüşüm ve Yükseköğretimde Veriye Dayalı Stratejik Yönetim” konulu eğitim programı düzenlendi.

Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda tertip edilen programda, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kurumsal Veri Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Adem Kalınlı, iki ana başlık altında sunum gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Kalınlı, Ar-Ge ve Yenilik Süreçlerinde Dönüşüm ve Yükseköğretimde Veriye Dayalı Stratejik Yönetim konulu sunumunda “Üniversite Sıralama Sistemleri Türkiye Üniversitelerinin ve RTEÜ'nün Durumu”, “Yeni Yükseköğretim Sistemi Araştırma Üniversiteleri Programı”, “Ar-Ge Yenilik Süreçlerinde Dönüşüm ve Yükseköğretimde Stratejik Yönetim”, “Yükseköğretimde Veriye Dayalı Stratejik Yönetim ve Performans Yönetimi”, “BAP Koordinasyon Birimleri: Kısa Bilgilendirme”, “Üniversitelerdeki Başarılı Uygulama Örnekleri ve RTEÜ İçin Öneriler”, Yükseköğretim Kurumları BAP Koordinasyon Birimleri başlığı altında yaptığı sunumunda ise, “Mevzuat, Organlar, Görev, Yetki ve Sorumluluklar”, “Sayıştay Denetim Bulguları Örnekleri”, “RTEÜ BAP Uygulamaları ve Diğer Kurumların Uygulama Örnekleri”, “Kaynakların Verimli ve Etkin Kullanımı”, “BAPSİS Süreç Yönetimi ve Uygulamaları” ve “RTEÜ BAP Koordinasyon Birimi İçin Önerileri” konularında kapsamlı bilgiler verdi.

Program sonunda Prof. Dr. Adem Kalınlı’ya katkıları dolayısıyla Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Mete Avcı ve BAP Koordinatörü Doç. Dr. Erol Yılmaz tarafından şilt ve hediye takdimi gerçekleştirildi.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )