RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Azerbaycan’da Düzenlenen TEKNOFEST’te Üniversitemize Yoğun İlgi
30 Mayıs 2022 Pazartesi - Görüntülenme: 2233

Üniversitemiz, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline (TEKNOFEST) katıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in de teşrifleriyle 26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında Bakü Crystal Hall ve Deniz Kenarı Bulvarı Milli Park'ta gerçekleştirilen festivale yoğun katılım oldu.

TEKNOFEST’te, İçişleri Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, ASELSAN, BAYKAR, HAVELSAN, ROKETSAN, STM, TEI, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı gibi kurum ve kuruluşlar ile Üniversitemizin de içerisinde yer aldığı Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri stant açtı.

Sağlık alanındaki buluşlarımızın ağırlıkta olduğu ve 8 tane patent ürünümüzün tanıtıldığı fuarda Ankara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi yer aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Azerbaycan Cumhuriyeti Dijital Gelişim ve Ulaşım Bakanı  Reşad Nebiyev, Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, BAYKAR Savunma Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, BAYKAR Savunma Genel Müdürü, TÜBİTAK Yönetim Kurulu Üyesi, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Azerbaycan Ombudsmanı Elmira Süleymanova, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Üniversite Rektörleri ve birçok bürokrat Üniversitemiz standını ziyaret ederek bilgi aldı.

Ülkemizden çeşitli kuruluşların yöneticilerinin katıldığı fuara Üniversitemizden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Bilgin, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan Er, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersen Beyatlı, Adalet Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Hasan Örücü ve Basın- Yayın Enformasyon ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Taner Erol katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )