RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz ile Gürcistan Parlamentosu Ilia Çavçavadze Milli Kütüphanesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
17 Mayıs 2022 Salı - Görüntülenme: 2221

Üniversitemiz ile Gürcistan Parlamentosu Ilia Çavçavadze Milli Kütüphanesi arasında sosyal, kültürel ve bilimsel iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokolü, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman ile  Gürcistan Parlamentosu Milli Kütüphane Müdürü Giorgi Kekelidze imzaladı.

İmza töreninde bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz, üniversitelerin ar-ge gibi akademik faaliyetler yanında, daha fazla sosyal ve kültürel ilişkileri artırmak için gerek ulusal gerekse uluslararası kurum ve kuruluşlarla iş birliği anlaşmaları yaptıklarını söyledi.

Rektörümüz, konuşmasının sonunda anlaşmanın iki kurum için de hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kendilerini sıcak ve samimi karşılamalarından dolayı Rektörümüze teşekkür eden Gürcistan Parlamentosu Milli Kütüphane Müdürü Giorgi Kekelidze ise, uluslararası standartlarda bir eğitim gerçekleştiren Üniversitemiz ile iş birliği yapmaktan memnun olduklarını ifade ederek farklı projelerde de birlikte hareket etmeye hazır olduklarını belirtti.

Protokol ile, Üniversitemiz ve Gürcistan Parlamentosu Ilia Çavçavadze Milli Kütüphanesi arasında her türlü sosyal, kültürel ve bilimsel faaliyetlerin ortak nitelikler ekseninde geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet İshak Demir, Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Nagihan Kaynak’ın da hazır bulunduğu imza törenine, Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze ve beraberindekiler ile Gürcistan Parlamentosu Ilia Çavçavadze Milli Kütüphanesi heyeti katıldı.

Tören, karşılıklı hediye takdimi ile sona erdi.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )