RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rize Cumhuriyet Başsavcısı ve Rize Baro Başkanı Üniversitemizde Söyleşi Gerçekleştirdi
30 Mart 2022 Çarşamba - Görüntülenme: 1714

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi Öğrenci Topluluğu tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda, “Hukukta Mesleki Gelişim” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

Programa konuşmacı olarak, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak ve Rize Baro Başkanı Avukat Ümit Peçe katılarak öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Rize Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, öğrencilerle bilgi ve tecrübelerini paylaşarak hukuk eğitiminin zor bir eğitim olduğunu ancak azimli ve gayretli olunduğunda başarının da beraberinde geleceğini ifade etti.

Hâkimlik ve savcılık mesleği ile ilgili bilgilendirmelerde de bulunan Başsavcı Patlak, “Mesleğin zorluklarını bilin ona göre kendinizi geliştirin, yetiştirin. Mesleğinizi severek yapın.” dedi.

Rize Baro Başkanı Avukat Ümit Peçe ise, avukatlık mesleği ile ilgili bilgiler aktararak, “Avukatlığın da birçok alanı var, hangisini seçeceğinize karar verip işinizi en iyi şekilde yapmaya gayret gösterin.” diye konuştu.

Av. Peçe, işine kendini veren ve işini iyi yapma kaygısı taşıyan kişinin sonunda mutlaka karşılığını alacağını belirterek konuşmasını tamamladı.

Programın sonunda, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman günün anısına Rize Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak ve Rize Baro Başkanı Avukat Ümit Peçe’ye Üniversitemiz şilti takdim etti.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )