RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora Üniversitemizde Söyleşi Gerçekleştirdi
14 Mart 2022 Pazartesi - Görüntülenme: 2783

Üniversitemizde, “Genç Siyasetçiler ile Gündem ve Ötesi” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiye konuşmacı olarak AK Parti Trabzon Milletvekili Avukat Salih Cora katıldı.

Moderatörlüğünü Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Burak Koçak ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencimiz Ayşe Aktaş’ın yaptığı söyleşi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora konuşmasına, birçok alanda dünyanın en iyi üniversiteleri arasına girmeyi başaran Üniversitemizde öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek başladı.

Cora, konuşmasında hükümet sistemlerinden, ülkemizin 2023 hedeflerinden ve ülkemizin demokratikleşmede kat ettiği mesafelerden bahsederek öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

2023 hedeflerinin Türkiye’nin yönünü belirlemek, dünyada ilk on ülke içerisinde yer almak olduğunu belirten Cora, kısaca 2023 hedeflerine değindi.

Cora, gerçekleştirdikleri her projede gençliği düşündüklerini ve bu yönde uygulamalar yaptıklarını ifade ederek, her ile bir üniversite politikasının faydalarından birinin de hiçbir gencin üniversiteden mahrum kalmaması ve her gence üniversite okuma imkânı sağlamak olduğunu söyledi.

Program, soru cevap kısmı ile sona erdi.

Programın sonunda, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet İshak Demir günün anısına AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora’ya Üniversitemiz şilti takdim etti.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )