RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Hukuk ve İlahiyat Fakültesi Öğrencileriyle Buluştu
11 Ekim 2021 Pazartesi - Görüntülenme: 2214

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi’ne yeni kayıt olan öğrenciler için oryantasyon programı düzenlendi.

Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda Hukuk Fakültesi öğrencileri, İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda İlahiyat Fakültesi öğrencileri için düzenlenen programlarda, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman bir konuşma gerçekleştirdi.

Rektörümüz konuşmasına, 2021-2022 Akademik Yılının başta Üniversitemiz olmak üzere Yükseköğretim camiası için hayırlı olmasını, sağlık, huzur ve başarılarla dolu bir akademik yıl geçirilmesini temenni ederek başladı.

Bu yılın COVİD-19 salgını gölgesinde geçireceğimiz son eğitim öğretim dönemi olmasını dileyen Rektörümüz, “Öncelikle sizleri ve sizleri yetiştiren öğretmen ve ailelerinizi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda göstermiş olduğunuz başarı dolayısıyla tebrik ediyorum.  Ayrıca sizleri hayatınızı şekillendirecek olan üniversite eğitimini almak için yeşil ile mavinin anavatanı, çayın başkenti Rize’yi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini taşıyan Üniversitemizi tercih ettiğiniz için de kutluyorum. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) ailesine hoş geldiniz.” dedi.

Rektörümüz, Üniversitemizin fiziki alt yapı ve kurumsallaşmasını tamamlamış, güçlü akademik kadroya sahip bir üniversite olduğunu ifade ederek, “RTEÜ, akademik performans ve başarı açısından dünyanın en iyi ilk 1500 üniversitesinden birisidir. Yine, akademik performans ve başarı açısından ülkemizde 2000 yılından sonra kurulmuş olan 128 üniversite arasında en iyi 12. üniversite olmaktadır.” diye konuştu.

Öğrencilerin en iyi şekilde yetişmesi için Üniversitemizin tüm personelinin ellerinden gelen bütün gayreti ve çabayı göstereceklerini dile getiren Rektörümüz, “Ama bu noktadaki esas gayreti sizler göstermelisiniz. Sizlerin burada geçireceğiniz yılları dolu dolu geçirmenizi, çok çalışmanızı, kendinizi daha iyi yetiştirmek için bir an bile olsa hocalarınızı boş bırakmamanızı arzu ediyorum.” dedi. 

Rektörümüz ayrıca, covid-19 salgınının eğitim öğretimi tekrar sekteye uğratmaması için öğrencilerin maske, mesafe, temizlik kurallarına harfiyen uymalarının ve Sağlık Bakanlığı bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda aşılarını olmalarının önem arz ettiğini vurgulayarak konuşmasını tamamladı.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Rektörümüz, konuşmasının ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Eğitim süresince uyum ve oryantasyon sürecine ilişkin genel değerlendirmelerin yapıldığı programlarda, öğrencilerin karşılaşabilecekleri sorunlar ve çözüm yolları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )