RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Ülke TV’de Üniversitemizi Anlattı
03 Ağustos 2021 Salı - Görüntülenme: 2439

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman, üniversite tercih dönemi öncesi Ülke TV’de yayımlanan “Genç Vizyon” programının canlı yayın konuğu olarak Üniversitemizin öğrenciler için sunduğu geniş imkânlardan söz etti.

İsmail Yolcu’nun moderatörlüğünü yaptığı programda Rektörümüz, Üniversitemizin akademik birimleri, burslar, yurt imkânları, kampüs olanakları, sosyal imkânlar ve birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Üniversitemizin 2006 yılında kurulmuş ülkemizin genç üniversitelerinden birisi olmasına rağmen dinamik ve kurumsallaşmasını tamamlamış bir üniversite olduğunu ifade eden Rektörümüz,  öğrencilerin tercih yaparken hangi üniversitede okuduğumda daha iyi yetişebilirim, daha nitelikli mezun olabilirim düşüncesinden hareketle tercihte bulunmaları gerektiğini söyledi.

Rektörümüz, “Öğrenciler neden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesini tercih etmeli?” sorusuna, “Üniversitemiz gerek akademik kadro, eğitim öğretim binaları, laboratuvarlar, kütüphaneler açısından gerek ortaya koyduğu başarı ve vizyonla Türkiye’de 15 yıllık bir üniversite olmasına rağmen adından söz ettiren bir noktaya gelmiştir. Dolayısıyla daha iyi yetişmek isteyen, artılarla mezun olmak isteyen öğrenciler bizi tercih etmeli.” dedi.

Üniversitemizin bir devlet üniversitesi olduğunu hatırlatan Rektörümüz, Üniversitemiz Geliştirme Vakfı burslarından da bahsetti:  “Türkiye genel başarı sıralamasında belli bir sıralamaya giren öğrencilere Süper Burs adı altında aylık 3.000 TL, Başarı Bursu adı altında aylık 2.000 TL ve Üniversitemizin bazı programlarına ilk tercihi olarak yerleşen ilk üç öğrenciye Tercih Bursu adı altında aylık 1.000 TL burs vermekteyiz.”

Rektörümüz, Üniversitemizin akademik birimlerinin fiziki yapısı, laboratuvar imkânları, akademik kadrosu, Türkiye’deki ve dünyadaki üniversiteler arasındaki yeri, ulusal ve uluslararası başarıları ile Rize’deki yurt imkânları, sosyal imkânlar, şehir içi ve şehirlerarası ulaşım kolaylığı göz önünde bulundurulduğunda öğrencilerin gönül rahatlığı ile Üniversitemizi tercih edebileceklerini söyleyerek konuşmasını tamamladı.

Programı izlemek için tıklayınız.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )