RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Fakültelerimizin Mezuniyet Törenine Katıldı
15 Temmuz 2021 Perşembe - Görüntülenme: 3444

Üniversitemiz Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni online olarak gerçekleştirildi.

Törende, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman bir konuşma gerçekleştirdi.

Rektörümüz konuşmasına, Mezuniyet Törenine katılanları selamlayarak başladı.

Henüz on beş yıllık bir üniversite olmamıza rağmen eğitim-öğretim ve araştırma geliştirme altyapısı, akademik kadro, eğitim kalitesi, kurumsallaşma gibi birçok alanda bizden çok daha önce kurulmuş olan üniversiteleri geride bırakarak önemli başarılar elde ettiğimizi ifade eden Rektörümüz, “Şu anda Üniversitemiz bünyesinde 15 Fakülte, 3 Yüksekokul, 6 Meslek Yüksekokulu, 1 Enstitü, 17 Uygulama ve Araştırma Merkezi ve 141 farklı diploma programı bulunmaktadır. Bu akademik birimlerde 520'si öğretim üyesi olmak üzere toplamda 1217 öğretim elemanı görev yapmakta; 685 tanesi dünyanın farklı ülkelerinden gelen uluslararası öğrenciler olmak üzere yaklaşık 18.000 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir. 81 ilimizden ve 52 farklı ülkeden öğrenciye sahip bir üniversiteyiz.” dedi.

Pandemi şartlarına rağmen Üniversitemizin akademik performans ve başarısının her geçen gün yükseldiğini belirten Rektörümüz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin her alanda gelişim ve değişim trendini yakalamış bir üniversite olarak yoluna devam ettiğini ifade etti.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Rektörümüz, “Vatanınıza, ülkenize ve milletinize bağlı olun, onu yüceltmek için çalışın. Bu ülkenin ve bu milletin menfaatleri sizlerin kırmızı çizgileri ve ortak paydası olsun. Bundan beş yıl önce 15 Temmuz gecesi, milletimiz ağır bir ihanete, vatanımız hain bir işgal girişimine uğradı. 15 Temmuz gecesi, kutsal değerlerimizin arkasına gizlenen fetö terör örgütünün darbe girişime hep birlikte şahit olduk. İhanet şebekesi olan bu örgüt, dinimizin temel değerlerini ve kavramlarını tahrif etti, insanımızın dini duygularını istismar etti ve  istiklal ve istikbalimizi hedef aldı. Vatanımıza, devletimize ve aziz milletimizin canına kastetti. Cenâb-ı Hakkın yardımı ile aziz milletimiz, vatanına, bayrağına, ezanına ve iradesine sahip çıktı. Dine hizmet ediyor gibi görünerek yıllarca menfaat devşirenlerin emellerini boşa çıkardı. Zalimlerin tuzaklarını başlarına geçirdi.

Tekrar aynı ihanetle karşılaşmamak için, tekrar fetö gibi terör örgütünün, bir fitne şebekesinin bu milletin dini duygularını istismar etmemesi için bilinçli, sağduyulu ve dirayetli olmalıyız. Milli ve manevi değerlerimizi istismar etmeye çalışanlara asla fırsat vermeyelim. Kur’an’ın rehberliği, Peygamberimizin örnekliği hayatımıza istikamet vermelidir. Güvenilir kaynaklardan öğreneceğimiz sahih dini bilgiyle hayatımıza yön vermeliyiz.” dedi.

Rektörümüz konuşmasını, “Öğrencilerimizin elleri öpülesi anneleri, babaları ve kıymetli aileleri, sizler bugün buraya göz nurunuz, biricik yavrularınızın sevinçlerini paylaşmak ve bu mutlu günlerinde onların yanında olmak, altı sene önce bizlere emanet ettiğiniz emanetlerinizi geri almak için geldiniz. Şunu iyi biliniz ki güvenlik görevlisinden fakültenin dekanına ve üniversitenin rektörüne varıncaya kadar Üniversitemizin bütün personeli onların en iyi şekilde yetişmeleri için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştılar.” diyerek tamamladı.

Öğrenciler online olarak da olsa mezuniyet törenine katılmanın heyecanını yaşadılar.

Törene, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet İshak Demir, fakülte dekanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )