RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
İlahiyat Fakültemiz 24. Dönem Mezunlarını Verdi
13 Temmuz 2021 Salı - Görüntülenme: 3165

Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni yapıldı.

Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tören İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Topal’ın açılış konuşması ile başladı.

İlahiyat Fakültesi olarak, 24. dönem mezunlarını vermenin haklı gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Dekan Prof. Dr. Şevket Topal, içerisinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle yüz yüze eğitim imkânı olmasa da sorunsuz bir eğitim dönemi geçirdiklerini belirtti ve tüm mezunları tebrik ederek konuşmasını tamamladı.

Mezuniyet Töreni’ne katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman, 2006 yılında kurulmuş olan yeni nesil bir devlet üniversitesi olduğunu, 15 yıllık bir eğitim kurumu olmasına rağmen eğitim-öğretim ve araştırma geliştirme altyapısı, akademik kadro, eğitim kalitesi, kurumsallaşma gibi birçok alanda RTEÜ’den çok daha önce kurulmuş olan üniversiteleri geride bırakarak önemli başarılar elde ettiklerini kaydetti.

Pandemi şartlarının başta eğitim- öğretim olmak üzere her şeyi zorlaştırdığını hatırlatan Rektörümüz,  yaşanan söz konusu olumsuzluğa rağmen Üniversitemizin akademik performans ve başarısının her geçen gün yükseldiğini söyledi.

Yeni bir döneme başlangıç yapacak olan mezunlara çeşitli tavsiyelerde de bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman: “Çeşitli alanlarda görev yapacak, bu ülkeye ve bu millete hizmet edeceksiniz. İnsanları sevmek, adaleti gözetmek ve kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkalarına yapmamak temel prensibiniz olsun.” dedi.

 Rektörümüz, “2020-2021 Akademik Yılında İlahiyat Fakültemizden mezun olan siz değerli öğrencilerime başarılarla dolu sağlıklı ve huzurlu bir meslek hayatı diliyorum.” ifadelerini kullanarak konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından, dereceye giren öğrencilere plaketleri takdim edildi.

Mezun öğrenciler tarafından hazırlanan videonun gösterimi ve mezuniyet andının okunması ile program sona erdi.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )