RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Diyanet-İlahiyat ve MEB İşbirliği ve İstişare Toplantısına Katıldı
21 Ocak 2021 Perşembe - Görüntülenme: 3282

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Diyanet İşleri Başkanlığı, ilahiyat/İslami ilimler fakülteleri ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında, din eğitimi ve din hizmetlerinin daha etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla oluşturulan "Diyanet, İlahiyat ve MEB İş Birliği İstişare Heyeti" toplantısına katıldı.

Toplantıya telekonferans sistemi ile katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ, adı geçen kurumlar arasındaki iş birliğinin, din eğitimi ve din hizmetini daha iyi noktalara taşıma anlamında önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Prof. Dr. Ali ERBAŞ: “Türkiye'deki din eğitimi yapan kurumlar ve din eğitimini hizmete dönüştüren Diyanet İşleri Başkanlığı olarak buradayız. Hem ilahiyat fakültelerimiz hem ilahiyatçı rektörlerimiz hem Din Öğretimi Genel Müdürümüz ve heyeti burada. Güçleri birleştirdiğimiz zaman başarıyı yakalamak daha kolay oluyor.” dedi.

Prof. Dr. ERBAŞ, Diyanet, ilahiyat ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün iç içe geçmiş üç kurum olduğunu belirterek, “Birbirimizden istifade etmemiz, birbirimizle birikimlerimizi paylaşmamız, sık sık bir araya gelmemiz, problemlerimizi görüşmemiz, müzakere etmemiz önem arz ediyor. Konularımızı ne kadar çok müzakere edersek doğru din hizmetini halkımıza yansıtma noktasında daha önemli işler yapmış oluruz.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı - Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman HAÇKALI, Cumhurbaşkanlığı Eğitim Politikaları Kurulu Üyesi Ahmet GÜNDOĞDU, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Hilmi KARSLI ile Osman TIRAŞÇI, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir DİNÇ, MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Halis AYDEMİR,  Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ve çeşitli üniversitelerin rektörleri ile ilahiyat ve İslami ilimler fakültelerinden dekanlar katıldı.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )