RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz İnşaatlarda İncelemede Bulundu
02 Eylül 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 2258

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN Üniversitemizin farklı noktalarındaki kampüslerde yapımı devam eden inşaat çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Rektörümüz ilk olarak Merkez Kampüste yapımı süren Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü yeni binasını gezerek devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar KÜÇÜK, Yapı İşleri Daire Başkanı Süleyman ÇOLAK ve ilgili kontrol mühendislerinin bulunduğu incelemelerde Rektörümüz, inşaatları yapan müteahhit ile kontrol mühendislerinden inşaatın gidişatı konusunda bilgi aldı.

Ardından Çayeli Eğitim Fakültesine ait yapımı devam eden ek binada incelemelerde bulundu. Eğitim Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Mehmet KÜÇÜK’ün eşlik ettiği inceleme sırasında Rektörümüze kontrol mühendisleri tarafından ek bina inşaatının son durumu hakkında detaylı bilgi verildi.

Rektörümüz son olarak Pazar Ziraat Fakültesi Kampüsünde bir dizi incelemelerde bulundu. Yapımı tamamlanma aşamasındaki Mini Çay Fabrikasındaki incelemelerinin ardından çay bitkisi gen havuzunun oluşturulması ve ticari çay çeşit adaylarının belirlenmesi projesi kapsamında yapımı devam eden 2 adet sera ve altyapı çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

RTEÜ BASIN

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )