RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Öğretim Üyemiz Son Yolcuğuna Uğurlandı
14 Ağustos 2020 Cuma - Görüntülenme: 4341

Geçirmiş olduğu beyin kanaması sonucu yoğun bakımda bir süredir yaşam mücadelesi veren Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan ERDOĞAN dün vefat etti.

Vefatı ile sevenlerini ve Üniversitemiz camiasını yasa boğan Öğretim Üyemiz için bugün görev yaptığı Üniversitemiz Tıp Fakültesi önünde tören gerçekleştirildi.

Öğretim Üyemizin ailesi, yakınları, Rize Valisi Kemal ÇEBER, Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Üniversitemiz yöneticileri ve personelinin katıldığı törende duygu dolu anlar yaşandı.

Törende, Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Tıp Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ömer ŞATIROĞLU, Tıp Fakültemiz Öğretim Üyesi ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adnan YILMAZ ve Rize Valisi Kemal ÇEBER gerçekleştirdikleri konuşmalarda, herkes tarafından sevilen, takdir edilen, çalışkan ve işinin ehli öğretim üyemizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyerek hocamıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Üniversitemiz camiasına başsağlığı ve sabır dilediler.

Tören, dua ve helallik alınması ile sona erdi.

Tıp Fakültesindeki törenin ardından, merhum Öğretim Üyemizin naaşı cenaze namazı için Trabzon Çaykara ilçesi Taşkıran Mahallesi’ne götürüldü.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )