RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz ile Metal Teknik Arasında Protokol İmzalandı
20 Temmuz 2020 Pazartesi - Görüntülenme: 2513

Üniversitemizin akademik bilgi ve birikiminin sanayiye aktarılması ve karşılıklı etkileşim yoluyla üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla, Metal Teknik Makine İmalat San. Tic. AŞ. ile proje, altyapı çalışmaları, analiz ve danışmanlık faaliyetlerinde işbirliğinin amaçlandığı bir protokol imzalandı.

Metal Teknik Makine İmalat San. Tic. AŞ.’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Firma Yöneticisi Mehmet ZERDECİ, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar KÜÇÜK, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Hakkı Türker AKÇAY ve Makine Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Erdem CÜCE katıldı.

Toplantıda üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi konusunda fikir birliğine varılarak bir protokol imzalandı. Ayrıca Üniversitemiz Dr. Öğr. Üyesi Erdem CÜCE ve ekibinin çay alanında ihtisaslaşma kapsamında Metal Teknik Firması ile çayın işlenmesinde, üretim ve kaliteyi arttırmaya yönelik bir TÜBİTAK projesi hazırlamasına karar verildi.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )