RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüzün TBMM'nin Kuruluşu'nun 100. Yıldönümü Mesajı
24 Nisan 2020 Cuma - Görüntülenme: 3978

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, TBMM'nin kuruluşunun 100.yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Rektörümüz mesajında: "23 Nisan 1920, gazi meclisin  açılarak Türk milletinin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin kayıtsız şartsız millet idaresine bırakıldığı ve milletin bağımsızlık aşkı ile esaret prangalarını kırarak şahlandığı, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. 

23 Nisan 1920, vatanına kast edenlere karşı ölüm yahut istiklal dışında hiçbir seçeneğe yer vermeyen bir milletin giriştiği destansı mücadele ile o büyük ruhun kalplere, zihinlere ve tarih sahnesine kazındığı gündür.

Hiçbir güç karşısında yılmadan; imanla ve azimle kurulan ve bayrağının gölgesi kendi coğrafyasının çok daha ötelerine düşen bir ülkenin evlatları olarak, medeniyet köklerimizden kopmadan, manevi değerlerini unutmadan, aklın ve bilimin ışığında ülkemizin müreffeh istikbali için çalışmaktayız.

Başta istiklal mücadelesinin Başkomutanı ve TBMM’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, kurucu meclisimizin vekillerini, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. "ifadelerini kullandı.

 

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )