RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Lisans Programları Bölüm Başkanları İle Süreci Değerlendirdi
20 Nisan 2020 Pazartesi - Görüntülenme: 7787

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Üniversitemizde lisans eğitimi yapılan 46 bölüm başkanı ile video konferans sistemiyle görüştü. Rektörümüz toplantının açılışında, bu toplantıyı düzenlemelerindeki amacın bir taraftan sürecin nasıl gittiğini değerlendirmek, bir taraftan da bölüm başkanlarının kendi arasında istişare yapmasına ve tecrübe paylaşımında bulunmasına imkan vermek olduğunu ifade etti. Ayrıca Rektörümüz; Üniversitemizdeki uzaktan öğretim süreci hakkında, Üniversite olarak geldikleri durumla ilgili genel bir bilgi vermek için bir konuşma yaptı. Konuşmasında; “Bahar Döneminde Üniversitemiz lisans programlarında 1817 dersin bulunduğunu ve bu derslerin 1778’nin uzaktan öğretimle verildiğini, sadece 39 dersin uzaktan öğretim yoluyla verilemeyerek yaz dönemine bırakıldığını, yaz dönemine bırakılan derslerin de staj ve klinik uygulama gibi tamamen uygulama olan dersler olduğunu, uzaktan öğretimle verilmekte olan 1778 dersten 131’nin eş zamanlı, yani senkron, 1647 dersin de eş zamansız yani asenkron olarak yürütüldüğünü, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak uzaktan öğretim sürecine en az sorunla geçen, hatta sorunsuz geçen bir üniversite olduklarını, bunda önceden kurmuş olduğumuz bilgi işlem alt yapısı ile personelin süreci sahiplenmesinin etkili olduğunu, bu süreçte bölümlerin öğrencileriyle sürekli diyalog içerisinde olmaları gerektiğini” belirtti.  Ayrıca Rektörümüz konuşmasında; “tüm akademik ve idari personelin imkânları ölçüsünde Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına katılmalarının önemli olduğunu, millet olarak bu zor zamanda dayanışma içerisinde olmak gerektiğini” de ifade etti.

Daha sonra Rektörümüz toplantıya katılan tüm bölüm başkanlarına sırasıyla söz hakkı verdi ve kendi bölümlerinde sürecin nasıl gittiğini, öğrencilerden kendilerine ulaşan sorunlar ile kendi tespit ettikleri hususları tek tek dile getirmelerini istedi. Toplantıda bütün bölüm başkanları öğretim elemanları ile öğrencilerin uzaktan öğretim sürecine adapte olduklarını ve sürecin sorunsuz denebilecek bir şekilde yürüdüğünü ifade ettiler. Bazı bölüm başkanları öğrencilerden gelen sorunun internet konusunda yoğunlaştığını, bunun dışında da öğrencilerin sınavların nasıl ve ne zaman yapılacağını merak ettiklerini ifade ettiler.

Toplantının sonunda Rektörümüz, uzaktan öğretim sürecinin bölüm başkanları tarafından sahiplenerek bizzat takip edilmesinden son derece memnun olduğunu, öğretim elemanları tarafından sürecin sahiplenilmiş olmasının memnuniyet verici bir durum olduğunu ifade etti ve uzaktan öğretim sürecine katkı ve destekleri dolayısıyla bir kez daha tüm akademik personele teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )