RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Akreditasyon Belgesi Aldı
13 Nisan 2020 Pazartesi - Görüntülenme: 4291

Bir yıldır başarıyla sürdürülen akreditasyon çalışmaları kapsamında Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü, FEDEK (Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Akreditasyon Derneği) tarafından akredite edilerek Üniversitemize akreditasyon belgesi kazandırdı.

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi, tüm programlarında başlattığı akreditasyon çalışmalarının sonucunda, ilk olarak Biyoloji Bölümü 08-10 Mart 2020 tarihleri arasında FEDEK tarafından değerlendirilmişti.

Yapılan değerlendirme sonucunda, Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü, 06 Nisan 2020 - 30 Eylül 2025 tarihleri arasında 5 yıl geçerli olmak üzere FEDEK tarafından akredite edildi.

Üniversitemizde ilk akredite bölüm olan Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü, ülkemizdeki 56 Biyoloji Bölümü arasında akreditasyon belgesi almış 16 Biyoloji Bölümünden birisi olma başarısı gösterdi.

Akreditasyon belgesi almanın mutluluğunu yaşayan Üniversitemiz, eğitimde kalite güvencesinin yanında, çağdaş eğitimi sürdürmek ve korumak için tüm programlarımızda akreditasyon çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, başarılı geçen süreç sonunda akreditasyon belgesi alan Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurhayat ÖZDEMİR ve ekibi ile Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar MAKBUL’e teşekkür etti.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )