RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Lise Öğrencilerine “İslam Medeniyetinin Dünya Bilimine Katkıları”nı Anlattı
11 Mart 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 2788

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rize Şehit Erhan Dural Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik söyleşi gerçekleştirdi.

“İslam Medeniyetinin Dünya Bilimine Katkıları” başlığı altındaki konuşmasına İslam medeniyetinin seküler medeniyete büyük etkisi olduğunu ifade ederek başlayan Rektörümüz, tarihten günümüze kadar İslam medeniyetinin yetiştirmiş olduğu ilim adamlarının bilime olan katkılarından bahsetti.

Bilim ve teknoloji medeniyetinin öncüsünün İslam medeniyeti olduğunun altını çizerek bu gerçeği Fuat SEZGİN’in yaptığı çalışmalarla ortaya koyduğunu söyledi.

Söyleşide Rektörümüz, merhum Prof. Dr. Fuat SEZGİN’in hayatı, çalışmaları ve İslam Dünyasına yaptığı ilmi katkıları kapsamlı bir şekilde anlattı.

SEZGİN'in bütün Türk dünyası için önemli bir değer olduğunu aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Fuat SEZGİN'in gerçekleştirdiği çalışmaların genç nesillere aktarılmasının önemli olduğunu vurguladı ve onların özgüvenlerinin güçlenmesine katkı sağlayacağını belirtti.

Öğrencilerin dikkatle takip ettiği program sonunda Rektörümüze katkıları dolayısıyla teşekkür edilerek günün anısına şilt takdim edildi.

Söyleşiye okul müdürü, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )