RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
15 Pilot Üniversite Rektörü Kırşehir'de Toplandı
28 Şubat 2020 Cuma - Görüntülenme: 3204

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi kapsamında pilot seçilen 15 üniversitenin rektörü Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversite Ziyaretleri programı kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Senato Salonu’nda bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmalarını Kırşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan KARAKAYA ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN yaptı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan KARAKAYA toplantının açılış konuşmasına ilk olarak İdlib’te hain saldırı sonucu şehit düşen 33 askerimiz için başsağlığı dileklerinde bulunarak başladı. Rektör KARAKAYA, askerlerimizin vatan savunması gerçekleştirirken kendilerinin de üniversiteler olarak bu savunmaya ve ülke kalkınmasına sağladıkları faydalarla destek olmaya çalıştıklarını söyleyerek, pilot üniversite arasına yeni katılan beş üniversiteyi tebrik etti.

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN konuşmasına, İdlib’te şehit düşen 33 askerimize başsağlığı dileklerinde bulunarak başladı. Ordumuzun yurdumuzu savunmak amacıyla cephede savaştığını belirten GÜNDOĞAN, üniversitelerin ve akademik birimlerin de kalkınma cephesinde ülkeye destek olmaları gerektiğini vurguladı.

Pilot üniversite ziyaretleri kapsamında bu tür toplantılarla bilgi ve tecrübe paylaşımı yaptıklarını dile getiren GÜNDOĞAN, şimdiye kadar yapılan faaliyetler ve bundan sonra yapılması gereken çalışmalar hakkında 15 pilot üniversite ile değerlendirmede bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Açılış konuşmalarının ardından sunumlara geçildi ve  sunumların sonunda rektörler ile katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Toplantının ardından heyet, yerleşke içerisinde bulunan üniversite camiinde Cuma namazını kılarak caminin tamamlanmayan alanlarını gezdi. Daha sonra heyet, Jeotermal Kaynaklı Ar-Ge Serasının açılışını gerçekleştirdi. Program, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulunun gezilmesi ile son buldu.

Toplantıya,  Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf ŞAHİN, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin TİLKİ, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan UZUN, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ, Düzce Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İdris ŞAHİN, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman ÖZTÜRK, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi TOPAL, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet POLAT, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat ERMAN, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KARADAĞ, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir VAROL, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, YÖK ve TÜBİTAK yetkilileri ile üniversite yöneticileri katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )