RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
ÜNİ-DOKAP Rektörlerinin İdlib Saldırısını Kınama Mesajı
28 Şubat 2020 Cuma - Görüntülenme: 3824

Milletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna can veren şehitlerimizin şehadet haberleri yüreğimizi acıtmaktadır. Bununla birlikte terör örgütüne destek anlamına gelen her türlü söz, söylem ve açıklama ise tahammül sınırlarımızı zorlamaktadır. Bizler, kadim ve köklü bir medeniyetin vârisleri olarak ülkemiz üzerinde yapılan her türlü düşmanca operasyonun karşısındayız. 

Kritik dönemlerden geçen ülkemiz, yaşadığı her zorlu süreçten bugüne kadar alnının akıyla çıktığı gibi bugün de çıkacaktır. Ancak belli ki bu mihraklar necip milletimizin ferasetini ve zorluklar karşısında gösterdiği destansı mücadeleyi hesaba katmamışlardır. Asırlar boyu bu topraklar üzerinde mücadele ruhuyla var olmuş aziz milletimizin bekasına sahip çıkacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. 

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Üniversiteler Birliği (ÜNİ-DOKAP) olarak, Suriye’nin İdlib şehrinde rejim güçlerinin hain saldırısı sonucu şehit olan askerlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Ülkemize ve askerlerimize karşı yapılan bu alçak ve mesnetsiz saldırıyı kınıyoruz.

Milletimizin şahsında Sayın Cumhurbaşkanımızın temsil ettiği onurlu mücadeleyi sahipleniyor, erdemli duruşunu yürekten destekliyoruz. Bilimin ışığında topluma yol göstermeyi şiar edinmiş üniversiteler olarak ülkemizin içine çekilmek istendiği karanlığı görüyor ve bu oyuna gelmemek için var gücümüzle çalışacağımızın teminatını aziz milletimize veriyoruz.

Amasya Üniversitesi

Artvin Çoruh Üniversitesi

Avrasya Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Giresun Üniversitesi

Gümüşhane Üniversitesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Ordu Üniversitesi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Samsun Üniversitesi

Sinop Üniversitesi

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Trabzon Üniversitesi   

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )