RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Norm Kadro Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
13 Aralık 2018 Perşembe - Görüntülenme: 3947

Yükseköğretim Kurumu tarafından hazırlanan norm kadro yönetmeliğinin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN başkanlığındaki toplantıya Üniversitemiz dekanları, müdürleri ve bölüm başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz, norm kadroların belirlenmesi, asgari kadro çerçevesindeki işlemler, norm kadro çerçevesindeki işlemler, norm dışı kadro talepleri gibi konularda bilgi verdi.

Rektörümüz, Üniversitemizin eğitim öğretim, araştırma geliştirme ve topluma hizmet uygulamalarının kalitesini artırmak için çaba sarf ettiklerini vurgulayarak eğitim öğretimde dikkat edilmesi gereken birtakım hususlara da değindi.

Bu çerçevede ders ve sınav programları ile ders görevlendirmeleri yapılırken kalitenin öncelenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Üniversitemiz Kalite Eylem Planının nihai şeklini aldığını ve bütün birimlerin bu plana göre hareket etmesini belirten Rektörümüz, Mezun Bilgi Sistemine her birimin kendi mezunlarının girişlerini yapması, mezunların istihdamı ve iş durumlarını takip etmesine de azami gayret göstermelerini söyledi.

Rektörümüzün konuşmasının ardından Üniversitemiz Personel Daire Başkanı Halil VELİOĞLU da norm kadro yönetmeliği konusunda katılımcılara ayrıntılı bilgi verdi.

Program sonunda Rektörümüz ve Personel Daire Başkanı Halil VELİOĞLU bölüm başkanlarının norm kadro konusundaki sorularına cevap verdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )