RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz KAMER Binasının ve Senato Toplantı Salonu'nun Açılışı Gerçekleştirildi
09 Kasım 2018 Cuma - Görüntülenme: 4172

Üniversitemiz Karadeniz Stratejik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (KAMER) yeni binası ve Senato Toplantı Salonu'nun açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Rize Milletvekili Muhammet AVCI, Rize Belediye Başkan Vekili Coşkun YEĞEN, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rize Vali Yardımcısı Abdullah ŞEN, AK Parti Rize İl Başkanı İshak ALİM, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR, Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, dekanlar, akademik ve idari personelimiz katıldı.

Açılışın ardından heyet, binayı gezerek sergilenen eserleri yerinde inceledi ve bilgi aldı.

KAMER binasını gezerek yetkililerden bilgi alan heyet daha sonra Üniversitemiz Senato Toplantı Salonu'na geçerek burada da açılış gerçekleştirdi. Açılışların ardından heyet, Su Ürünleri Müzesi’ni ziyaret etti.

Karadeniz’e sınırı olan ülkeler ve çevre ülkelerle ilgili üç boyutta inceleme, araştırma ve uygulama faaliyetleri yapan Üniversitemiz Karadeniz Stratejik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye ile Karadeniz havzası ülkeleri arasında siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi çerçevesinde inceleme ve araştırmalar gerçekleştirmektedir.

KAMER, başta Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi olmak üzere, Karadeniz havzasındaki diğer ülkelerle ilgili olarak tarih, kültür, dil ve edebiyat araştırmaları, Karadeniz çevresindeki doğal hayatın korunması, çevre kirliliği, deniz biyolojisi ve diğer fen bilimleri alanlarında projeler geliştirip, araştırma ve incelemeler yapmaktadır.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )