RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde II. Uluslararası Öğretmen Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi Gerçekleştirildi
02 Kasım 2018 Cuma - Görüntülenme: 3069

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi ile Eğitim Fakülteleri Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) iş birliği ile düzenlenen II. Uluslararası Öğretmen Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi, 27-29 Ekim 2018 tarihleri arasında Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından, Eğitim Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Mehmet KÜÇÜK ve Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN açılış konuşması gerçekleştirdi.

Açılış töreni sonrasında Eğitim Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Mehmet KÜÇÜK tarafından kongreye destek olan kişiler ile sivil ve kamu kurumları temsilcilerine teşekkür belgesi takdim edildi.

Kongrenin açılışına, Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer ELMAS, Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Rize Belediye Başkan Vekili Sultan YILMAZ, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ve protokol üyeleri katıldı.

Üç gün boyunca süren kongrede; 130 bildiri, dekanlara yönelik “Türk Eğitim Sisteminde Kalite Güvencesi ve Akreditasyon: Yönelimler, Politikalar ve Uygulamalar” ile “Eğitim Fakültelerinin EPDAD Akreditasyonu Deneyimi: Arka Plan, Hazırlık, Uygulama ve Sonuçlar” konulu iki panel ve “Program Akreditasyonu Sürecinde Öz Değerlendirme Raporu Hazırlama” konulu bir atölye çalışması gerçekleştirildi. Üç çağrılı konuşmacı da sunum yaptı.

Yurt içindeki ve yurt dışındaki birçok üniversiteden akademisyenlerin iştirak ettiği kongre, katılımcıların yüksek memnuniyeti ile başarılı ve verimli bir şekilde sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )