RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Fen Edebiyat Fakültesi Öğrencileri Önlüklerini Giydi
01 Kasım 2018 Perşembe - Görüntülenme: 3112

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi tarafından Biyoloji ve Kimya bölümü 1. sınıf öğrencileri için Nazmi Turan Okumuşoğlu Konferans Salonu’nda 2018-2019 Akademik Yılı Önlük Giydirme Töreni gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından törende bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, öğrencilere eğitim öğretim süreci ile ilgili tavsiyelerde bulunarak, mesleklerini sevmelerini, bu alanda en iyi olmak için çaba sarf etmeleri gerektiğini söyledi.

Rektörümüz, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar MAKBUL da törende bir konuşma gerçekleştirdi. MAKBUL, temel bilimlerin önemini belirterek Fen Edebiyat Fakültesi olarak eğitimde akreditasyon için hazırlıkları başladıklarını ve hızlı bir şekilde uygulamaya geçildiğini belirti. Akreditasyonun sürecinde yer alan on ölçütten birinin de öğrenci ölçütü olduğunu ve bundan dolayı öğrencilere yönelik bu tür etkinlerin artacağını ifade eden MAKBUL, konuşmasını yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek tamamladı.

Konuşmaların ardından başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere, Rektör Yardımcılarımız, dekan ve akademisyenler tarafından öğrencilere önlükleri giydirildi.

Tören günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

Törene, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar MAKBUL, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )