RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rize Bilimle Renkleniyor III Projesi Gerçekleştirildi
30 Ekim 2018 Salı - Görüntülenme: 2704

Üniversitemiz ve Rize Belediyesi işbirliği ile düzenlenen TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri kapsamında “Rize Bilimle Renkleniyor-III” projesi 20-21 Ekim tarihleri arasında Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Yerleşkesinde yapıldı.

Esas hedefi bilim ve toplum arasındaki bağı sıkılaştırmak olan projenin yürütücülüğünü Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Sevil KURT yaptı.

Hedef kitlesi 10-15 yaş grubu olan çocuklara bilimi sevdirmeyi, bilimin gündelik yaşamda kullanımını göstermeyi, çocukların bilimsel farkındalık düzeyini arttırmayı, toplumun her katmanında bilimsel yaklaşım ve araştırma yeteneğini özendirmeyi ve toplum - bilim arasındaki bağları güçlendirmeyi amaçlayan  “Rize Bilimle Renkleniyor III” projesinde Üniversitemiz, Gazi Üniversitesi ve Sinop Üniversitesinden akademisyenler konuşmacı olarak yer aldı.

İki gün süren proje boyunca, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Yerleşkesinde 11:00-18:00 saatleri arasında hedef kitlede yer alan katılımcılara yönelik alanında uzman öğretim üyeleri tarafından fizik, kimya, biyoloji, stem, bilimin doğası, değerler eğitimi, tasarım vb. konu alanlarına yönelik atölye çalışmaları, bilimsel gösteriler, bilimsel sergiler ve astronomi gözlemleri gibi birbirinden eğlenceli etkinlikler yaptırıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )