RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Öğrencilerimizden TÜBİTAK Üniversite Proje Yarışmaları’nda Derece Başarısı
15 Ekim 2018 Pazartesi - Görüntülenme: 3377

Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından Erzurum’da düzenlenen “Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmaları Erzurum Bölge Sergisi” kapsamında Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi öğrencileri birincilik ve üçüncülük elde etti.

TÜBİTAK 2242-Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Proje Yarışması’nda; “Bilgi ve İletişim Teknolojileri/Nesnelerin İnterneti” alanındaki projesi ile Dr. Öğr. Üyesi Burak TÜYSÜZ danışmanlığında, Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencisi Doğan BAŞARAN birincilik, “Modelleme ve Simülasyon” alanındaki projesi ile Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencileri Neslihan KÖROĞLU ile Oktay SAKARYA birincilik, “Makina İmalatı ve Otomotiv” alanındaki projesi ile Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi Furkan SARI üçüncülük elde etti.

TÜBİTAK 2238-Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması’nda; “Temel Sektörler/Enerji”  alanındaki projesi ile Dr. Öğr. Üyesi Derya BAL ALTUNTAŞ danışmanlığında, Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencisi Meryem DOKUMACI birincilik elde etti.

Derece elde eden öğrencilerimiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar KÜÇÜK ve danışman hocaları Dr. Öğr. Üyesi Burak TÜYSÜZ, Dr. Öğr. Üyesi Derya BAL ALTUNTAŞ ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı makamında ziyaret etti.

Yarışmada derece elde eden öğrencilerimizi ve öğretim üyelerimizi tebrik eden Rektörümüz, gençlerin bilimsel alanlara ilgilerini artırmak ve bu alanlarda araştırma yapmalarını teşvik etmek açısından bu tür yarışmaların önemli olduğunu ifade etti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )