RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Tıp Fakültesi’nde Açılış Dersi

24 Eylül 2018 Pazartesi - Görüntülenme: 1753

Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nin düzenlediği 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Dersi Tıp Fakültesi dersliğinde yapıldı.

Açılış dersinde Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

Rektörümüz konuşmasına yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrenciler ve akademisyenler için hayırlı olmasını dileyerek başladı.

Tıp Fakültemizin 2006 yılında kurulduğunu ve her yıl daha da büyüyerek yoluna devam ettiğini belirten Rektörümüz, “Tıp eğitimi yüksek standartlara sahip olan Fakültemizin sunmuş olduğu imkânları en iyi şekilde değerlendirip arzu ve istekli olursanız başarılı bir eğitim süreci geçirirsiniz.” dedi.

Rektörümüz, bölgenin önemli bir uygulamalı tıp merkezi olan RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Tıp Fakültemiz ile bir arada olmasının öğrencilerin eğitim hayatına büyük katkı sağladığını da ifade ederek, “Tıp Fakültesi hocalarımız sizlerin iyi birer hekim olması için çaba gösterecek ve hekimlik mesleğinin yüceliğini, sırlarını size öğretecekler.” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Rektörümüz, Üniversitemizde farklı sosyal aktiviteler ve atölye çalışmaları olduğunu, öğrencilerin bu çalışmalara da katılabileceğini belirtti.

Rektörümüzün konuşmasının ardından Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer ŞATIROĞLU tarafından açılış dersi verildi.

Programa, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Dekan Yardımcıları, öğretim üyeleri ve yeni akademik yılın heyecan ve mutluluğunu yaşayan Tıp Fakültesi öğrencileri katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )