RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Üniversitemiz Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Toplantısı Ankara’da Yapıldı

20 Eylül 2018 Perşembe - Görüntülenme: 2626

Üniversitemiz Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu toplantısı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımlarıyla Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi.

RTEÜ Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı Sayın İsmail KAHRAMAN’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda mütevelli heyet faaliyet raporu, denetleme kurulu raporu, vakfın mali durumu görüşüldü. Ayrıca, kurucular kurulu ile mütevelli heyette boşalan üyeliklere seçimler yapıldı.

Toplantıda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, Üniversitemizin gelişmesi ve nitelikli bir üniversite olması için yaptıkları çalışmalar dolayısıyla Kurucular Kurulu Başkan ve Üyeleri ile Üniversitemiz Rektörü ve akademik personele teşekkür etti. Üniversitemizin 20.000 öğrenci ile önemli bir güç olduğunu, ülkenin geleceğinde en önemli sermayenin yetişmiş insan olduğunu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin akademik olarak kısa zamanda mesafe katettiğini ancak daha iyi olması için çalışılması gerektiğine vurgu yaptı.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN da toplantıda bir konuşma gerçekleştirdi.

Rektörümüz konuşmasında, Üniversitemizin akademik ve öğrenci açısından mevcut durumu, Türkiye’deki üniversiteler arasındaki yeri, akademik başarı ve performans açısından geldiği nokta, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarına göre tercih edilirlik ve doluluk oranları, Üniversitemizin daha iyi bir konuma gelmesi için yaptıkları çalışmaları ve yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında kısa bilgiler verdi. Ayrıca, fiziki altyapı anlamında yapımı devam etmekte olan sahil dolgu projesi, Diş Hekimliği Fakültesi inşaatı, Güneysu Adacami mevkiinde yapılmakta olan lojman inşaatları gibi projeler hakkında da Kurucular Kurulu üyelerine bilgi verdi.

Konuşmasının sonunda Rektörümüz, Üniversitemize kuruluşundan bugüne kadar destek veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Üniversitemiz Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı Sayın İsmail KAHRAMAN’a, Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Nusret BAYRAKTAR’a, kurucular kurulu üyelerine, ilimizin milletvekillerine, hayırseverler ile akademik ve idari personele teşekkür etti.

RTEÜ Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu toplantısı dilek ve temennilerle sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )