RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde 5. Rize Tematik Anestezi Sempozyumu Gerçekleştirildi
11 Eylül 2018 Salı - Görüntülenme: 3412

Üniversitemiz Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen, 5. Rize Tematik Anestezi Sempozyumu, “Solunum ve Anestezi” ana başlığı altında,  Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD), Türk Yoğun Bakım Derneği (TYBD), Göğüs, Kalp, Damar, Anestezi ve Yoğun Bakım Derneği (GKDAYB) ve Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Karadeniz Şubesi’nin katkıları ile 08-09 Eylül 2018 tarihlerinde, Üniversitemiz ev sahipliğinde Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sempozyum, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adnan YILMAZ ve sempozyuma katkısı bulunan dernek başkanlarının açılış konuşmaları ile başladı.

Rektörümüz, yaklaşık yüz elli hekimin katılacağı iki gün sürecek sempozyumun hem bilimsel hem de sosyal ve kültürel boyutu olduğunu söyleyerek, alanında uzman deneyimli hekimler tarafından solunum ve anestezi konularında çalışmalar sunulacağını ifade etti.

Sempozyumun istenen hedefe ulaşması ve katılımcıların Üniversitemiz ve Rize’den memnun ayrılması temennisinde bulunan Rektörümüz, konuşmasını tamamladı.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hızır KAZDAL başkanlığında Türkiye’nin önde gelen tıp fakültelerinden 25 konuşmacı ve oturum başkanının yürütmüş olduğu sempozyuma, bölgemiz ve ülke genelinden birçok akademisyen katıldı. Sempozyumda, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Leyla KAZANCIOĞLU ve Dr. Öğr. Üyesi Başar ERDİVANLI da birer sunum gerçekleştirdiler.

İki gün süren sempozyum boyunca ameliyathane ve yoğun bakımlardaki hastalarda “Solunum ve Anestezi" genel temasıyla son güncel vakalar sunumlar ve makaleler tartışıldı. Sempozyumda, Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nden 8 adet olmak üzere, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden araştırmacıların gerçekleştirdiği toplam 31 çalışmanın sözlü bildirisi ile katılımcıların deneyimlerini tecrübeli hocalara sunduğu interaktif bir tartışma ortamı yaratıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )