RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Üniversitemizde Staj Yapan Gürcü Öğrenciler Rektörümüzü Ziyaret Etti

07 Ağustos 2018 Salı - Görüntülenme: 1955

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden; acil, genel cerrahi, kadın doğum ve nöroloji bölümlerinden 15 öğrenci ile göz hastalıkları bölümünden 1 öğretim üyesi 27 Temmuz-17 Ağustos tarihleri arasında, Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden acil, kadın doğum, anestezi ve genel cerrahi bölümlerinden 10 öğrenci ile acil bölümünden 1 öğretim üyesi 06-17 Ağustos tarihleri arasında Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulama yapmak üzere geldiler.

Bu kapsamda gelen öğrenciler ve öğretim üyeleri Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı makamında ziyaret ederek teşekkür ettiler.

Üniversitemizin uluslararasılaşmaya önem verdiğini, her yıl Tiflis Tıp Üniversitesinden öğrencileri ağırladığını ve onlara Tıp Fakültemizde uygulama imkânı sunulduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Gürcistan ile yıllardır süregelen tarihi ilişkilerimizi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak daha da geliştirme arzusu içerisinde olduklarını ifade etti.

Rektörümüz, öğrencilerin eğitim hayatında önemli bir yeri olan staj dönemini Üniversitemizde geçirmelerinden dolayı mutluluk duyduğunu belirterek “Tıp Fakültemiz bu yıl beşinci dönem mezunlarını verdi. Eğitim ve Araştırma Hastanemiz 520 kişilik yatak kapasitesi ile yaklaşık olarak yılda 1 milyon, günde 4 bin hastaya hizmet vermektedir. Önemli birçok A grubu ameliyatların gerçekleştirildiği hastanemizde geçireceğiniz bu staj döneminin size eğitim anlamında birçok fayda sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Stajlarını tamamladıktan sonra ülkelerine dönecek olan öğrencilerin ülkemiz ve Rize ile olan ilişkilerini devam ettirmelerini istediğini ifade eden Rektörümüz, “İki ülke arasındaki işbirliği bugün olduğu gibi gelecekte de sağlam bir şekilde devam edecektir.” diyerek sözlerini tamamladı.

Stajyer öğrenciler ise Rize’de bulunmaktan ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde staj görmekten mutlu olduklarını belirterek kendilerine sunulan eğitim fırsatları dolayısıyla başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere her konuda kendilerine yardımcı olan Üniversitemiz personellerine, Tıp Fakültemiz ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetici ve personellerine teşekkür ettiler.

Ziyaret, günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )