RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Diyanet İşleri Başkanı Üniversitemizi Ziyaret Etti
27 Temmuz 2018 Cuma - Görüntülenme: 3938

‘İl Buluşmaları’ kapsamında çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Rize’ye gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ, beraberindeki Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan MUSLU, Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar BEKİROĞLU, Rize İl Müftüsü İsmail YALÇIN ve Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet BİLGİN ile birlikte Rektörlüğümüzü ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ; Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Adnan YILMAZ ile Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR ve Genel Sekreterimiz Adnan ER tarafından kapıda karşılandı.

Konuklarını makamında ağırlayan Rektörümüz, ilimize ve Üniversitemize gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten dolayı mutlu olduklarını söyledi. Üniversitemizin kuruluşundan bugüne kadar olan süreçteki gelişimi, bölümleri, akademik kadrosu ve öğrenci potansiyeli hakkında kısaca bilgiler verdi. Rektörümüz: “Üniversitemizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın ismine yaraşır bir şekilde ilerlemesi ve seçkin üniversiteler arasındaki yerini koruması için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Bu çabamız artarak sürecek.” dedi.

Toplumumuzun sağlıklı bilgiye ulaşmasında üniversitelerin büyük rol oynadığını ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin nitelik ve nicelik olarak daha da büyümesinin sevindirici olduğunu, kurumumuzun ortaya koyduğu başarıları takdirle takip ettiklerini kaydetti.   

Ziyaret sonunda günün anısına Prof. Dr. Ali ERBAŞ Diyanet İşleri Başkanlığı’nca hazırlanan ‘Hadislerle İslam’ adlı 7 ciltlik kitap setini Rektörümüze hediye etti, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN da şilt ve Üniversitemizde hazırlanıp basımı gerçekleştirilen ‘Din ve Şiddet” ile ‘İslam Coğrafyasında Terör, Göç ve Mültecilik’ adlı kitapları Diyanet İşleri Başkanına takdim etti.

Ziyaretin ardından anı defterini imzalayan Diyanet İşleri Prof. Dr. Ali ERBAŞ, Rektörümüz eşliğinde İlahiyat Fakültemiz binasında incelemelerde bulundu. İlahiyat Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Salih Sabri YAVUZ’dan Fakültemiz hakkında bilgiler alarak kütüphane ve derslikleri gezen Diyanet İşleri Başkanı, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından Üniversitemizden ayrıldı. 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )