RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanı İle (Ek Madde-I) Yatay Geçiş Başvuruları
23 Temmuz 2018 Pazartesi
T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ
2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI
MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANI İLE(EK MADDE I) YATAY GEÇİŞ BAŞVURULARI

 

Üniversitemiz öğrencileri ile diğer yurtiçi üniversitelere kayıtlı olan öğrenciler Üniversitemiz programlarına Yatay Geçiş Yönetmelik Ek Madde-1 Uygulama Esaslarına göre 15 Ağustos 2018 tarihine kadar yatay geçiş başvurusu yapabileceklerdir. Başvuruda bulunacak adayların kayıtlı oldukları yıldaki merkezi (ÖSYS) yerleştirme puanının, Üniversitemizde yatay geçiş yapmak istediği programların taban puanına eşit veya yüksek olması, ayrıca bu haktan daha önce yararlanmamış olması gerekmektedir.

 

·    08/01/2015 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında karara bağlanan Ek Madde-I uyarınca yapılacak yatay geçiş işlemlerine ilişkin Güz Yarıyılı Uygulama Esasları için Tıklayınız.

 

 BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Merkezi Yerleştirme Puanı ile Yatay Geçiş Başvuruları

01 Ağustos 2018

15 Ağustos 2018

Başvuruların İlgili Kurullarda Değerlendirilmesi

27 Ağustos 2018

29 Ağustos 2018

Sonuçların İlan Edilmesi

03 Eylül 2018

Kesin Kayıtların Yapılması

10 Eylül 2018

11 Eylül 2018

Yedek Kayıtların Yapılması

14 Eylül 2018

BAŞVURU BELGELERİ

  • Başvuru formu (Doldurmak için tıklayınız)
  • ÖSYS Yerleştirme Sonuç Belgesi  (Farklı programa başvuracak adaylar için ÖSYM yerleştirme yılına ait puan türleri ve puanları gösteren sonuç belgesi de gerekmektedir.)

DGS ile yerleşen öğrenciler için DGS Sonuç Belgesi

  • Kayıtlı olduğu Üniversiteye ait yeni alınmış öğrenci belgesi
  • Not Durum Belgesi(Transkript)
  • Ders içerikleri (Hazırlık sınıfı  hariç) (Onaylı)
  • Disiplin cezası durum belgesi
  • Zorunlu hazırlık sınıfı olan programlara başvuranlardan, hazırlık sınıfı başarı belgesi/muafiyet belgesi olmayanlar Yabancı Dil Yeterlilik  sınavına gireceklerdir. Başarısız olanlar hazırlık sınıfına devam edeceklerdir.
  • Gemi Adamı Olur Belgesi (Turgut Kıran Denizcilik Fakültesine Başvuracak Adaylar)

 

  • Turgut Kıran Denizcilik Fakültesine başvuracak öğrencilerin ÖSYM kılavuzundaki Bk. 294 koşulunu sağlamaları gerekmektedir.
  • Sağlık Hizmetleri MYO  “İlk ve Acil Yardım” Programına başvuracak öğrencilerin ÖSYM kılavuzundaki Bk. 233 koşulunu sağlamaları gerekmektedir.

 

BAŞVURU YERİ

Üniversitemiz bölüm ve programlarına yukarıda belirtilen Yönetmeliğin Ek-1 nci  Maddesi gereğince; ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşmiş, kesin kaydını yaptırmış ve 1 nci Ek Maddede belirtilen şartları taşıyan öğrenciler, hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere yukarıdaki takvime göre başvuru Formu ve formda istenilen gerekli belgeler tamamlanmış olarak, ilgili Fakülte Dekanlıklarına, Yüksekokul Müdürlüklerine ve Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine posta veya kargo yoluyla gönderilecek ya da şahsen teslim edilecektir. Posta veya kargo ile yapılan başvurularda gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

 

-Birimlerin adresleri için tıklayınız.

-Taban Puanları için linke tıklayınız.  http://www.osym.gov.tr/TR,13046/2017.html

 

SONUÇLARIN İLANI

Yatay geçiş başvurusu kabul edilen adayların listesi http://erdogan.edu.tr/  ve  http://oidb.idari.erdogan.edu.tr/  web adresimizden 03 Eylül 2018 tarihinde ilan edilecektir. Belirtilen tarihlerde kesin kayıt yaptırmayan adayların yerine ilan edilen yedek listedeki sıraya göre kayıtlar yapılacaktır.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )